Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XIX Zwykła – 07.08.2011.

Wprowadzenie:

Przyszliśmy na niedzielną Eucharystię, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Jezusa Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy, modlitwy i refleksji. Niech więc ta Eucharystia będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

2. W nowym tygodniu: * jutro, w poniedziałek – wspomnienie Św. Dominika, kapłana. Przypada w tym dniu rocznica śmierci śp. Ks. bpa Stanisława Smoleńskiego (+2006) * we wtorek, 09.08. – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy * środa – Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika – święto * w czwartek – wspominamy w liturgii Św. Klarę, dziewicę * a w sobotę – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. W ramach dekanalnych nabożeństw do Matki Bożej Fatimskiej, w najbliższą sobotę nasza parafia będzie przewodniczyć modlitwom w kościele Św. Szczepana – o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Św., a po niej różaniec fatimski i procesja. Serdecznie zapraszamy naszych Parafian do udziału we wspólnej modlitwie w kościele Św. Szczepana.

3. W sobotę, 13.08., przypada 20. rocznica beatyfikacji naszej Patronki: Anieli Salawy – dokonał jej podczas Pielgrzymki do Ojczyzny, w czasie Mszy Św. na krakowskim Rynku Bł. Jan Paweł II, Papież. Chcemy wspomnieć i uczcić to wydarzenie naszymi modlitwami i koncertem: „Na powrót tym, czym w istocie jestem”, opartym na „Dzienniczku” Bł. Anieli Salawy – koncert odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 – zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną, wszystkich sympatyków i uczęszczających do naszego kościoła.

4. W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA – o godz. 18.00.

5. Odpowiadając na apel Ojca św. Benedykta XVI i przewodniczącego Episkopatu Polski, Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz polecił, aby w niedzielę 14 sierpnia br. w każdym kościele i kaplicy Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona zbiórka do puszek jako pomoc dla głodującej Afryki. Z tą myślą i intencję również w naszym kościele za tydzień zostaną wystawione puszki na ofiary – z góry serdeczne: „Bóg zapłać!” za każdy dar serca.

6. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.

7. Łączymy się w duchowo i modlitewnie z pątnikami uczestniczącymi w XXXI Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej. Na Jasną Górę Pielgrzymi będą wchodzić w czwartek od godz. 16.00, a o godz. 19.00 Msza Św. pod szczytem jasnogórskim na zakończenie Pielgrzymki.

8. Zapraszamy i zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele.

9. Wszystkich świętujących w tym tygodniu: Szanownych Jubilatów i Solenizantów, a także wszystkich wyjeżdżających na odpoczynek wakacyjny – zapewniamy o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Idziemy znowu w życie, w jego trudy i niepokoje. Idzie z nami Chrystus, który prowadzi nas przez tak często wezbrane wody zła. Nie zatoniemy gdy uwierzymy Mu i mocno zaufamy. Wpatrujmy się w Niego, trzymajmy mocno Jego dłoń, z której spływa błogosławieństwo i pokój.