Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVII zwykła – 24.07.2011

Wprowadzenie:

Zgromadzeni jako lud Boży Nowego Przymierza, mamy dać wyraz swej wierze i prawdziwej chrześcijańskiej mądrości. Nasz udział w niedzielnej Mszy Św. ma być wyrazem, że na pierwszym miejscu stawiamy sprawę Królestwa Bożego, bo ono ma najwyższą cenę, ono jest drogocenną perłą, którą mamy zdobyć.

To Boże Królestwo od 27. lat głosi na Madagaskarze Ks. Kazimierz Bukowiec CM, którego witam w naszej Wspólnocie. Ks. Kazimierz podzieli się dzisiaj z nami refleksją o Swojej pracy misyjnej, a my zapewniamy o wsparciu modlitewnym i materialnym, w miarę naszych możliwości.


Ogłoszenia

1. Dzisiaj: zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

2. W nowym tygodniu:

* jutro, w poniedziałek – święto Św. Jakuba, Apostoła, również jutro wspominamy w liturgii Św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżujących. W czasie Mszy Św. o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji wszystkich kierowców i podróżujących. Po Mszy Św. odbędzie się błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów samochodowych – zapraszamy serdecznie. Także jutro – dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30 i Mszę Św.

* Wtorek, 26.07. – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, Rodziców NMP – są Oni Patronami Rodziców chrześcijańskich i naszych Zacnych Seniorów. Rodziny, Kochanych Babcie i Dziadków oraz Solenizantki i Solenizantów zapraszamy na Msze Św. o godz.: 7.00 lub 18.00.

* W piątek, 29.07. – wspominamy w liturgii Świętą Martę.

* A w sobotę – Rodzina Wincentyńska obchodzi wspomnienie Świętego Justyna de Jacobis, biskupa – misjonarza i ewangelizatora Etiopii.

3. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja w czwartek od godz. 17.00 do 18.00.

4. Przypominamy i zachęcamy do udziału w XXXI Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej – zapisy w bazach poszczególnych członów Pielgrzymki – szczegóły na plakacie. Jest również możliwość podjęcia duchowego pielgrzymowania dla chorych i rodzin pielgrzymów.

5. Dorosłych, młodzież i dzieci zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele.

6. Wszystkich Szanownych Jubilatów i Solenizantów tego tygodnia, a także wszystkich wyjeżdżających na odpoczynek wakacyjny – zapewniamy o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.