Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego – 13.01.2013.

Wprowadzenie:

Przez sakrament chrztu świętego wszyscy jesteśmy Kościołem, czyli członkami Mistycznego Ciała Chrystusa, który nieustannie gromadzi nas na świętej liturgii, abyśmy stawali się coraz to doskonalszą wspólnotą umiłowanych Jego dzieci.

Podczas tej Mszy świętej, podziękujmy Bogu za sakrament chrześcijańskiej inicjacji. Polecajmy naszych rodziców, chrzestnych, szafarza sakramentu – niech żywym Bóg błogosławi, a zmarłych obdarzy radością nieba.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj w naszym kościele: nabożeństwo kolędowe o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd. Zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  2. W dniu, kiedy przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, może warto przypomnieć kilka spraw dotyczących tego tak ważnego sakramentu: Chrzest Św. zgłaszają w kancelarii parafialnej Rodzice dziecka, przynajmniej na dwa tygodnie przed planowanym dniem Chrztu Św. (terminy Chrztu Św., to: pierwsza i trzecia niedziela miesiąca o godz. 12.00 – wielka prośba, aby trzymać się tych terminów). Na Rodziców Chrzestnych prośmy ludzi wierzących i praktykujących, aby naprawdę byli dla chrzczonego dziecka świadkami wiary i wzorem życia chrześcijańskiego, niech te względy decydują o ich wyborze, a nie inne (komercyjne czy znajomości).
  3. W czwartek o godz. 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja – zapraszamy serdecznie.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy kolejny Tydzień Powszechniej Modlitwy o Jedność Chrześcijan; wcześniej – w sobotę, 19.01.: – XVI. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, obchodzony w synagodze Tempel, przy współudziale Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Krakowie.
  5. Rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży – życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku, w czasie których niech nam towarzyszy codzienna modlitwa i niedzielna Eucharystia. W związku z feriami nastąpi przerwa w odwiedzinach duszpasterskich: do niedzieli 27.01. Również porządek Mszy Św. w dni powszednie wraca do tradycyjnego układu, a więc o godz.: 7.00 i 18.00.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać w naszym kościele – polecamy!

 

Na drogę codziennego świadczenia o tym, że jesteśmy chrześcijanami, przyjmijmy błogosławieństwo Trójjedynego Boga.