Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Drodzy Parafianie Młodzi i Dojrzali - Ciałem, ale i Duchem :)
Każdy z Was zapewne już wie, że w lipcu będziemy gospodarzami Światowych Dni Młodzieży. To wielkie wydarzenie dla nas Polaków, którego inspiratorem jest Ojciec Święty Jan Paweł II, jest także zaszczytem, ponieważ w tym roku będziemy obchodzić jego dwudziestą rocznicę. Idąc za myślą naszego Rodaka chcemy zachęcić do licznego uczestnictwa w tym czasie, ale także do zaangażowania we wcześniejsze przygotowania, gdyż ta wielka inicjatywa wymaga również wielości serc i rąk do pomocy. Pragniemy, aby każdy z Was z osobna poczuł się jako gospodarz, gospodarz swojej parafii, pewnego regionu, pewnej części Polski - po to, aby nasz kraj przyjął z wielką otwartością naszych gości. Zależy Nam, aby pielgrzymi, którzy przyjadą w lipcu 2016 do Polski, mogli się poczuć w pełni zaopiekowani i to w najlepszy sposób jaki potrafimy. W związku z tym kierujemy się z ogromną prośbą o pomoc do Was Młodych ciałem, ale i duchem! Może w tym momencie snuje się myśl (może zastanawiasz się), dlaczego właśnie ja miałbym pomagać? A także: co takiego miałbym robić i dlaczego warto poświęcić swój czas, tak cenny w dzisiejszych czasach? Otóż każde działanie, które odbywa się na zasadach wolontariatu, przynosi ogrom radości i euforii, kiedy uświadomię sobie, ile ja mogę dać i co ja mogą zaoferować drugiej osobie.

Każdy z nas został wyposażony w talenty, które tak naprawdę ujawniają się w działaniu, w wychodzeniu poza własną strefę komfortu. Zyski przychodzą tylko wówczas, gdy jest wkład własny, gdy zdecydujemy się na pierwszy krok. Przekonali się o tym słudzy, którzy według biblijnej przypowieśći otrzymali od swego Pana różną liczbę talentów. Tylko Ci, którzy podjęli pewne działania, zaryzykowali, nie bali się wziąć sprawy w swoje ręce – zostali nagrodzeni. Więc jeśli tylko chcesz odkryć swoje ukryte i zakopane talenty, a przy tym zdobyć inne cenne kompetencje i umiejętności - podejmij decyzję i wprowadź ją w czyn. To są gwarantowane zyski, które będziesz mógł wykorzystać zarówno w swojej działalności szkolnej, jak i zawodowej. Czas, który spędzisz na przygotowaniach, będzie czasem poznawania nowych ludzi i budowania relacji, co wiąże się z otwartością. To także szansa na zjednoczenie parafian/młodych z Twojego otoczenia i możliwość uczynienia dzieła, które przyniesie wiele korzyści i dobra, nie tylko dla pielgrzymów-gości, ale także i dla Waszego parafialnego środowiska.
To doskonały czas na to, by Twoje umiejętności i talenty uzewnętrzniły się i przyniosły obfite bogactwo! Jeśli potrzebujesz pomocy to jest dużo osób, które mogą Ci pomóc. Wystarczy, że odezwiesz się do sąsiednich parafii czy też osób znajdujących się w poszczególnych sekcjach Komitetu Organizacyjnego. Służymy pomocą w postaci profilu na facebooku//Bądź blisko ŚDM! lub poczty mailowej// Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Pamiętaj: „moc w słabości się doskonali” i uwierz, że te słowa są prawdą, która może się urzeczywistnić również w Twoim życiu. Światowe Dni Młodzieży potrzebują właśnie Ciebie!!!
Owocnej pracy życzy zespół Wolontariat Plus

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Aktualności z Gościem Niedzielnym

17 grudzień 2018

  • Dziś urodziny papieża Franciszka
    Zdjęcie papieża Franciszka z młodzieżą widnieje na torcie przygotowanym z okazji jego przypadających w poniedziałek 82. urodzin. Tort - jak co roku - wysłano do Watykanu z położonej w pobliżu cukierni.
  • Ogromny pożar w stolicy Dolnego Śląska
    W niedzielny wieczór zapaliła się hala magazynowa przy ul. Szczecińskiej we Wrocławiu. Ognia do tej pory nie udało się ugasić, ale Straż Pożarna informuje, że wszystko ma już pod kontrolą.
  • Prezydent i premier mogą zacząć się martwić?
    W grudniu zaufanie do prezydenta Andrzeja Dudy deklaruje 62 proc. badanych; przez ostatni miesiąc zaufanie głowy państwa spadło o 5 punktów procentowych. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu ufa 55 proc., czyli o 3 punkty procentowe mniej niż w listopadzie - wynika z sondażu CBOS.

Odwiedziło nas:

2561855
DzisiajDzisiaj555
WczorajWczoraj1877
W tym tygodniuW tym tygodniu555
RazemRazem2561855

Odwiedza nas 185 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350