Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Drodzy Parafianie Młodzi i Dojrzali - Ciałem, ale i Duchem :)
Każdy z Was zapewne już wie, że w lipcu będziemy gospodarzami Światowych Dni Młodzieży. To wielkie wydarzenie dla nas Polaków, którego inspiratorem jest Ojciec Święty Jan Paweł II, jest także zaszczytem, ponieważ w tym roku będziemy obchodzić jego dwudziestą rocznicę. Idąc za myślą naszego Rodaka chcemy zachęcić do licznego uczestnictwa w tym czasie, ale także do zaangażowania we wcześniejsze przygotowania, gdyż ta wielka inicjatywa wymaga również wielości serc i rąk do pomocy. Pragniemy, aby każdy z Was z osobna poczuł się jako gospodarz, gospodarz swojej parafii, pewnego regionu, pewnej części Polski - po to, aby nasz kraj przyjął z wielką otwartością naszych gości. Zależy Nam, aby pielgrzymi, którzy przyjadą w lipcu 2016 do Polski, mogli się poczuć w pełni zaopiekowani i to w najlepszy sposób jaki potrafimy. W związku z tym kierujemy się z ogromną prośbą o pomoc do Was Młodych ciałem, ale i duchem! Może w tym momencie snuje się myśl (może zastanawiasz się), dlaczego właśnie ja miałbym pomagać? A także: co takiego miałbym robić i dlaczego warto poświęcić swój czas, tak cenny w dzisiejszych czasach? Otóż każde działanie, które odbywa się na zasadach wolontariatu, przynosi ogrom radości i euforii, kiedy uświadomię sobie, ile ja mogę dać i co ja mogą zaoferować drugiej osobie.

Każdy z nas został wyposażony w talenty, które tak naprawdę ujawniają się w działaniu, w wychodzeniu poza własną strefę komfortu. Zyski przychodzą tylko wówczas, gdy jest wkład własny, gdy zdecydujemy się na pierwszy krok. Przekonali się o tym słudzy, którzy według biblijnej przypowieśći otrzymali od swego Pana różną liczbę talentów. Tylko Ci, którzy podjęli pewne działania, zaryzykowali, nie bali się wziąć sprawy w swoje ręce – zostali nagrodzeni. Więc jeśli tylko chcesz odkryć swoje ukryte i zakopane talenty, a przy tym zdobyć inne cenne kompetencje i umiejętności - podejmij decyzję i wprowadź ją w czyn. To są gwarantowane zyski, które będziesz mógł wykorzystać zarówno w swojej działalności szkolnej, jak i zawodowej. Czas, który spędzisz na przygotowaniach, będzie czasem poznawania nowych ludzi i budowania relacji, co wiąże się z otwartością. To także szansa na zjednoczenie parafian/młodych z Twojego otoczenia i możliwość uczynienia dzieła, które przyniesie wiele korzyści i dobra, nie tylko dla pielgrzymów-gości, ale także i dla Waszego parafialnego środowiska.
To doskonały czas na to, by Twoje umiejętności i talenty uzewnętrzniły się i przyniosły obfite bogactwo! Jeśli potrzebujesz pomocy to jest dużo osób, które mogą Ci pomóc. Wystarczy, że odezwiesz się do sąsiednich parafii czy też osób znajdujących się w poszczególnych sekcjach Komitetu Organizacyjnego. Służymy pomocą w postaci profilu na facebooku//Bądź blisko ŚDM! lub poczty mailowej// Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Pamiętaj: „moc w słabości się doskonali” i uwierz, że te słowa są prawdą, która może się urzeczywistnić również w Twoim życiu. Światowe Dni Młodzieży potrzebują właśnie Ciebie!!!
Owocnej pracy życzy zespół Wolontariat Plus

Porady

Pomoc lekarska

Lekarz mieszkający na terenie naszej parafii, zgłasza gotowość udzielania bezpłatnych porad w zakresie chorób wewnętrznych w domu chorego lub w bibliotece parafialnej.

       Termin porady należy najlepiej uzgodnić telefonicznie – numer: 503 776 938 lub za pośrednictwem kancelarii parafialnej.

Porady prawne

       Zachęcamy do skorzystania z organizowanych w naszym kościele darmowych porad prawnych, których udziela adwokat Krakowskiej Izby Adwokackiej. Dyżury odbywają się co drugi poniedziałek w godz.: 18.00 – 19.00 w bibliotece parafialnej w dolnym kościele (wejście z boku kościoła). Informacje odnośnie najbliższych terminów spotkań pod numerem telefonu: 602 306 523.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Aktualności z Gościem Niedzielnym

  • Polska zorganizuje w 2019 r. piłkarskie mistrzostwa świata do lat 20
    Przyszłoroczne mistrzostwa świata piłkarzy do lat 20 odbędą się w Polsce - zdecydowała w piątek w Bogocie Rada FIFA. Kontrkandydatem były Indie.
  • Bp J. Wróbel: Zaniechanie uporczywej terapii nie oznacza zgody na eutanazję
    Zaniechanie uporczywej terapii nie oznacza zgody na eutanazję - podkreślił nowy przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych bp Józef Wróbel. W czasie posiedzenia tego gremium, które odbyło się 16 marca na stołecznej Pradze, zakończono prace nad nowym dokumentem poświęconym tzw. uporczywej terapii. Jest to wyjście naprzeciw dylematom etycznym wielu środowisk, które mają do czynienia z pacjentami terminalnymi oraz ich rodzin.
  • Szef MSZ: Celem Polski i Niemiec silna UE
    W polityce zagranicznej Polski i Niemiec celem jest silna Unia Europejska, która nie jest podzielona na różne prędkości i obszary - stwierdził minister SZ Jacek Czaputowicz po rozmowie z szefem MSZ Niemiec Heiko Maasem. Poinformował, że rozmowa dotyczyła m.in. ożywienia Trójkąta Weimarskiego.

Odwiedziło nas:

2116801
DzisiajDzisiaj484
WczorajWczoraj2097
W tym tygodniuW tym tygodniu10414
RazemRazem2116801

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350