Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

We Mszy Świętej sprawowanej we wspólnocie Kościoła sam Chrystus ofiaruje się nam i za nas; karmi nas słowem i Chlebem życia, które dają nam siłę potrzebną w pielgrzymce do domu Ojca. Dał nam Bóg także szczególny wzór i orędownika Św. Jana Pawła II, za którego dzisiaj, w Dniu Papieskim chcemy dziękować Bożej Opatrzności i prosić o Jego orędownictwo.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy. Przed nami kolejny tydzień modlitwy różańcowej – nabożeństwa od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 (po Mszy Św. wieczornej), a w soboty i niedziele o 17.30; dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki; różaniec dla młodzieży w czwartek o godz. 19.30 – zapraszamy szczególnie młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. Także dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  2. W tym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. *We wtorek – liturgiczne wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej. Jak zwykle we wtorek: Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzyneczki przy zegarze. Również w tym dniu 40. lat temu w czasie konklawe wybrano kard. Karola Wojtyłę na Następcę Św. Piotra – dlatego jeszcze raz przekazujemy zaproszenie naszego księdza Metropolity na Mszę Św. sprawowaną we wtorek w Sanktuarium Św. Jana Pawła II o godz. 16.30 z udziałem Episkopatu Polski, której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio; szczegółowy program Uroczystości umieszczony jest w gablotkach informacyjnych.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

Stajemy przy ołtarzu Pana jako wspólnota miłości, aby poprzez Eucharystię jeszcze bardziej połączyć się z Chrystusem. Karmiąc się Słowem i Ciałem Zbawiciela, pragniemy jeszcze bardziej zjednoczyć się z Nim, ale również i z Kościołem.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy. Przez cały październik modlimy się na różańcu – nabożeństwa od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 (po Mszy Św. wieczornej), a w soboty i niedziele o 17.30; dzieci przewodniczą modlitwie różańcowej we wtorki i czwartki; różaniec dla młodzieży w czwartek o godz. 19.30 – zapraszamy szczególnie młodzież, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania.
  2. Dzisiaj przypada także wspomnienie NMP Różańcowej – święto patronalne Wspólnoty Żywego Różańca. Wierni należący do Żywego Różańca mogą dzisiaj zyskać odpust zupełny (pod zwykłymi warunkami). Przy tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby dołączyć do tej modlitewnej Wspólnoty – zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA w przyszłą niedzielę o godz. 16.30!

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

Bóg nas stworzył i kocha każdego z nas jako swoje dzieci. I to jest prawda. Prawdą jest również to, że stajemy przed ołtarzem i oddajemy Bogu chwałę jako ludzie grzeszni. Droga do szczęścia wiecznego, a także szczęścia tu, na ziemi, wiedzie przez uznanie Bożej miłości i dobroci oraz swojej słabości i grzechu. Niech udział w Mszy św. uzdalnia nas do życia w prawdzie.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj rozpoczynamy modlitwę różańcową: pierwsze nabożeństwo dzisiaj o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy. Przez cały październik codziennie będziemy modlić się na różańcu – nabożeństwa od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 (po Mszy Św. wieczornej), a w soboty i niedziele o 17.30; dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki; różaniec dla młodzieży w czwartek o godz. 19.30 – w ten czwartek zapraszamy szczególnie młodzież, która rozpoczyna przygotowania do Sakramentu Bierzmowania: klasy VII, a także tych, którzy będą kontynuować przygotowanie do Bierzmowania.
  2. Również dzisiaj rozpoczynamy w naszej Wspólnocie Parafialnej Tydzień Miłosierdzia – naszą modlitwą i składanymi do puszek ofiarami możemy wspierać prowadzoną przez nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia działalność dobroczynną skierowaną do osób i rodzin potrzebujących i ubogich w naszej Parafii, możemy także w tym tygodniu składać do wystawionego kosza produkty żywnościowe (z długim terminem przydatności) czy artykuły chemiczne – za każdy dar serca szczere: „Bóg zapłać!”

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

Przychodzimy do Jezusa, do źródła Bożej łaski, aby karmić się Słowem i Ciałem Zbawiciela. Eucharystia, to osobiste spotkanie człowieka z Chrystusem, który jest światłem i drogowskazem na drogach pielgrzymowania do życia wiecznego. Aby w pełni uczestniczyć w tajemnicach zbawienia, trzeba stanąć przed Bogiem w prawdzie i prostocie serca, jak dziecko przed kochającym Ojcem.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów.
  2. W tym tygodniu: *We wtorek – Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzyneczki przy zegarze; po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie Wspólnoty Apostolatu Cudownego Medalika – zapraszamy wszystkich, którzy należą do tej Wspólnoty a także osoby, które chciałyby do Niej dołączyć. Także we wtorek dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego: różaniec o godz. 17.30 później Msza Św. *Środa – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Czwartek to szczególny dzień dla całej Rodziny Wincentyńskiej przypada w tym dniu Uroczystość Św. Wincentego a Paulo, Założyciela Zgromadzenia Księży Misjonarzy, z którego kapłani pracują przy naszym kościele, a także Założyciela Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia i Patrona Stowarzyszeń Miłosierdzia. Msza Św., na którą zapraszamy całą Rodzinę Wincentyńską, w czwartek o godz. 18.00. Ze względu na Uroczystość zgromadzeniową w czwartek kancelaria parafialna nie będzie czynna. *Piątek – wspomnienie Św. Wacława, męczennika, Patrona Katedry Wawelskiej. *Sobota – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Także w sobotę, 29.09. z inicjatywy naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej odbędzie się wykład prof. Krzysztofa Ożoga na temat: „Zmagania Polaków w XIX wieku motywowane wiarą w walce o niepodległość”, spotkanie rozpocznie się o godz. 19.00 w sali w dolnym kościele – serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej...

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2474865
DzisiajDzisiaj155
WczorajWczoraj1501
W tym tygodniuW tym tygodniu6119
RazemRazem2474865

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350