Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

UWAGA!!! w czasie wakacji nie będzie Mszy Św. dla Rodziców z małymi dziećmi

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie

Nasz Pan Jezus Chrystus zakrólował z krzyża jako jedyny władca, który bierze na siebie grzechy swych poddanych. Uwielbiajmy naszego Króla i przyjmijmy Jego władzę, bo Jego panowanie nigdy nie przeminie, a Jego Królestwo nie ulegnie zagładzie. Jego pokora jest dla nas zbawienna: przyjąwszy zło na siebie przełamał jego ostateczną moc przejawiającą się w śmierci. Módlmy się o Jego ponowne przyjście i nastanie Jego królestwa bez cierpienia, zła i śmierci.

 

Ogłoszenia

1. Trwamy na modlitwie za naszych Drogich Zmarłych – różaniec z wypominkami: dzisiaj i przez cały tydzień o godz. 17.30 – zapraszamy!

2. Msza Św. i spotkanie Konferencji Św. Wincentego a Paulo w środę o godz. 18.00.

3. W czwartek, 25.11. – dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu – w czwartek od godz. 17.00 i Mszę Św.

4. Spotkanie dla młodzieży klas III gimnazjum – przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania we wtorek i czwartek o godz. 19.00.

5. W sobotę, 27.11. – przypada 180. Rocznica Objawień Cudownego Medalika przez Matkę Bożą Św. Katarzynie Laboure, jest to patronalne święto Stowarzyszenia Cudownego Medalika, a także Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej. Uroczyste Msze Św. z poświęceniem i nałożeniem Cudownego Medalika odprawimy o godz. 7.00 i 18.00.

6. „Ojciec Święty Benedykt XVI zaprosił cały Kościół, aby zjednoczył się z nim w modlitwie „w obronie życia nienarodzonego”. Papież poprowadzi ją w sobotę przed pierwszą niedzielą Adwentu w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Dlatego  bardzo proszę, aby wszystkie parafie i inne wspólnoty naszej Archidiecezji włączyły się w papieską modlitwę, by wyjednać u Boga, Ojca Miłosierdzia, wielką łaskę nawrócenia serc ku obronie życia.” – pisze w słowie do nas Metropolita Krakowski. Odpowiadając na to wezwanie zgromadzimy się w sobotę, 27.11. o godz. 17.30 na nabożeństwie eucharystycznym w intencji: „obrony życie nienarodzonych” – zapraszamy serdecznie całą Wspólnotę Parafialną!

7. W przyszłą niedzielę, 28.11. – rozpocznie się Adwent – czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Już dzisiaj serdeczna prośba do dzieci i Rodziców o przygotowanie lampionów na Roraty. Rekolekcje Adwentowe w naszej Wspólnocie od III Niedzieli Adwentu – 12 grudnia – polecamy Waszym modlitwom.

8. Jak wspominano przed tygodniem – Stowarzyszenie „Dobromir” prowadzi dzisiaj przed naszym kościołem akcję pomocy dla czternastoletniego Kamila na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji – serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc.

9. „Bóg zapłać!” również za złożone przed tygodniem do puszek ofiary – było 1600 zł. – na pomoc dla Kościoła Prześladowanego!

10. Najnowszą prasę katolicką, opłatki na wigilijne stoły, kartki świąteczne, nasz parafialny kalendarz, lampiony, świece CARITAS – w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – można nabyć pod chórem – polecamy.

Chrystus zakrólował z krzyża i przez krzyż wiedzie droga do Jego królestwa. Przyjmijmy znak krzyża, bo z niego spływa na nas i na cały świat wszelkie błogosławieństwo od Boga.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2993656
DzisiajDzisiaj1810
WczorajWczoraj2703
W tym tygodniuW tym tygodniu17391
RazemRazem2993656

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350