Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

UWAGA!!! w czasie wakacji nie będzie Mszy Św. dla Rodziców z małymi dziećmi

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie

W niedzielę Świętej Rodziny zgromadziliśmy się tutaj, na tym świętym miejscu jako jedna rodzina Boża, by wychwalać Ojca naszego, który jest w niebie. Przedstawmy Panu wszystkie tajemnice radosne, bolesne i chwalebne naszych rodzin. Tak wiele niesiemy tych spraw: macierzyńskich, ojcowskich, rodzicielskich. Nie ma chyba pośród nas nikogo, kto by nie chciał jakiejś przemiany w swojej rodzinie: u każdego jest coś źle, coś jest nie tak. Stańmy dziś z tymi biedami i z tymi obolałościami przed Panem. Wpatrujmy się w radość, pokój, ład rodziny nazaretańskiej, by z tego przykładu przenieść choć odrobinę pod swój dach.

 

Ogłoszenia

1.    Dzisiaj Msze Św. według porządku niedzielnego. Nie będzie nieszporów – poświęćmy ten czas na wspólne kolędowanie w naszych Rodzinach.

2.   „Bóg zapłać!” za złożone ofiary, które tradycyjnie, przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Dzisiaj również naszymi modlitwami ogarniamy jutrzejszego Solenizanta: Ks. Jana Kaczmarka CM – któremu życzymy wszelkich potrzebnych łask i Bożego błogosławieństwa.

3.   W nowym tygodniu – Oktawa Uroczystości Narodzenia Pańskiego – jutro, w poniedziałek: Święto Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty; we wtorek: Świętych Młodzianków; a w piątek 31 grudnia – ostatni dzień roku 2010. Uroczysta Msza Św. i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie starego roku o godz. 18.00. Udzielona jest dyspensa na piątek 31.12.2010. od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty. Pierwsza sobota wypada w Nowy Rok, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, dlatego tradycyjny Wieczór Jana Pawła II odprawimy o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy o wyniesienie do chwały ołtarzy naszego Wielkiego Rodaka.

4.   Za tydzień – w niedzielę, 2.01.2011. – w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Chóru Mariańskiego z parafii MB z Lourdes – początek o godz. 17.30 – bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy!!!

5.   Odwiedziny duszpasterskie Parafian – kolędę, rozpoczniemy 2. stycznia 2011 r. Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablocie, umieszczony na stronie parafii oraz wyłożony przy wyjściu z kościoła. Pragniemy z błogosławieństwem i modlitwą dotrzeć do wszystkich Drogich Parafian. Z góry dziękujemy za otwarcie drzwi Waszych serc i domów, za przygotowanie krzyża i świec, wody święconej, zeszytów do religii – przez dzieci i młodzież. Będziemy wdzięczni za obecność wszystkich domowników w czasie kolędy oraz dzielenie się troską o naszą Wspólnotę Parafialną i kościół parafialny. Podobnie, jak w ubiegłych latach, w czasie kolędy Msze Św. wieczorne, w dni powszednie, będą odprawiane o godz. 15.30!!!

6.   Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać, jak zawsze – pod chórem. W „Gościu Niedzielnym” – znajdziemy m.in. przegląd najważniejszych wydarzeń minionego roku, a w „Niedzieli” – zbiór tradycyjnych kolęd i pastorałek oraz specjalny dodatek dla rodziny, a w nim teksty związane z obroną życia nienarodzonych. Do nabycia jest jeszcze nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci – polecamy.

Na trudną drogę budowania wspólnoty Kościoła i naszych wspólnot rodzinnych błogosławi nas Bóg, który jest doskonałą jednością Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

3006356
DzisiajDzisiaj786
WczorajWczoraj2698
W tym tygodniuW tym tygodniu11637
RazemRazem3006356

Odwiedza nas 798 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350