Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

UWAGA!!! w czasie wakacji nie będzie Mszy Św. dla Rodziców z małymi dziećmi

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie

W pierwszą niedzielę Nowego Boku stajemy przed Panem, Bogiem naszym, by święcić ten dzień przeznaczony na Jego chwałę i uwielbienie. U progu tego roku złóżmy postanowienie, że nie będziemy lekceważyć żadnego dnia świętego, że bez poważnej przyczyny nie opuścimy nigdy Mszy Świętej, że w dzień Pański nie będziemy wykonywać żadnych niekoniecznych prac. Niechaj każdy z nas poweźmie teraz te święte postanowienia w swoim sercu. A Chrystus tu dzisiaj przychodzący niechaj obdarzy nas swoją mocą, abyśmy mogli wiernie wypełnić te wielkie przyrzeczenia.

 

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Chóru Mariańskiego z parafii MB z Lourdes – początek o godz. 17.30.
  2. Również dzisiaj rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie Parafian – kolędę, odwiedzając Parafian z ul. Rydla. Przede wszystkim pragniemy nawiedzając Wasze domy i mieszkania modlić się i błogosławić wszystkim Rodzinom: Siostrom i Braciom ze Wspólnoty Parafialnej. Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablocie, umieszczony na stronie parafii oraz wyłożony przy wyjściu z kościoła. Podobnie, jak w ubiegłych latach, w czasie kolędy Msze Św. wieczorne, w dni powszednie: od poniedziałku do piątku, będą odprawiane o godz. 15.30!!!
  3. W czwartek – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, Uroczystość ta należy do tzw. świąt obowiązujących, a dzień wolny od pracy – po raz pierwszy od 50 lat – ma ułatwić nam spełnienie świątecznego obowiązku. Msze Św. według porządku niedzielnego. Będą święcone kadzidło i kreda, którą na drzwiach naszych domów kreśląc inicjały imion Mędrców i bieżący rok, zaznaczamy, że w naszych domach przyjmujemy Chrystusa naszego Zbawiciela. Modlimy się i wspieramy dzieło misyjne Kościoła – w naszej Wspólnocie Słowo Boże będzie głosił Misjonarz z Kazachstanu: Ks. Zbigniew Lenartowicz, będziemy mogli również ofiarami składanymi do puszek wesprzeć Jego działalność misyjną. Jako, że będzie to pierwszy czwartek miesiąca – o godz. 18.00 Msza Św. Związku Mszalnego za wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. Będziemy również pamiętać w tym dniu o JE kardynale Franciszku Macharskim, wspominając rocznicę Jego święceń biskupich (1979).
  4. W nowym tygodniu dni eucharystyczne: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Wielu skorzystało z Sakramentu Pokuty w czasie rekolekcji i przed Świętami, pamiętajmy więc o Komunii Św. wynagradzającej Sercu Jezusowemu. Okazja do Sakramentu Pokuty od godz. 6.30 i po południu od godz. 15.00. Chorych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek od godz. 9.00.
  5. W przyszłą niedzielę kończąc liturgiczny okres Bożego Narodzenia, będziemy obchodzić Święto Chrztu Pańskiego. Również w przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Żywego Różańca i Msza Św. w intencji Wspólnoty Różańcowej o godz. 18.00.
  6. Wyjątkowo nie będzie w tym tygodniu spotkań dla uczniów klas I, II i III gimnazjum, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Kolejne spotkania według ustalonego wcześniej programu.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabywać, jak zawsze pod chórem – polecamy!

Na nasze postanowienie, że w tym roku nie zaniedbamy uczestnictwa w niedzielnej liturgii Mszy Świętej, niech nas błogosławi Bóg Wszechmogący.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

3006295
DzisiajDzisiaj725
WczorajWczoraj2698
W tym tygodniuW tym tygodniu11576
RazemRazem3006295

Odwiedza nas 549 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350