Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

UWAGA!!! w czasie wakacji nie będzie Mszy Św. dla Rodziców z małymi dziećmi

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

Uroczystość Najświętszej Trójcy przypomina nam o wspólnocie miłości Jednego Boga w trzech Osobach. Każdy z nas jest zaproszony do bliskości z Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Budowanie jedności z innymi ludźmi i realizowanie przykazania miłości w naszej zwykłej codzienności to wyznawanie wiary w Boga Trójjedynego. Niech nasze życie będzie świadectwem miłości Boga, któremu zawierzyliśmy.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie codziennie po Mszy Św. wieczornej.
  3. W nowym tygodniu: *Jutro – wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. *Wtorek – w czasie nabożeństwa czerwcowego będziemy modlić się także za wstawiennictwem Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik. *W środę – nasza parafialna Wspólnota Odnowy w Ducha Św. będzie uczestniczyć w Uwielbieniu na Krakowskim Rynku pod hasłem: „Jestem Dobry”; wydarzenie odbywać się będzie od godz. 19.00 do 22.00 na scenie przed Kościołem Mariackim – zachęcamy i zapraszamy wszystkich do tej formy modlitwy przed Uroczystością Bożego Ciała!
  4. W czwartek, 20.06. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Msze Św.: przed południem według porządku niedzielnego, po południu Msze Św.: przed procesją o godz. 16.00 i wieczorem po zakończeniu procesji około godz. 19.00, nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Procesja Bożego Ciała tradycyjnie wyruszy z kościoła NMP z Lourdes do naszego kościoła około godz. 17.15. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału – będzie to świadectwo naszej wiary, uroczyste uwielbienie Chrystusa i dziękczynienie za Dar Eucharystii. Zachęcamy do skorzystania w najbliższych dniach z Sakramentu Pokuty, który jest sprawowany codziennie pół godziny przed Mszą Św.
  5. Dzieci sypiące kwiatki, dzieci klas III. i IV. w strojach komunijnych, Grupa Maryjna, Lektorzy, Ministranci, Wierni zgromadzą się przed procesją o godz. 16.45 przy naszym kościele i wszyscy przejdziemy z orkiestrą do kościoła NMP z Lourdes. Prosimy także o udekorowanie naszych domów i mieszkań na trasie procesji przy al. Kijowskiej. W związku z procesją prosimy także o kontakt Panów, którzy byliby gotowi pomóc w przygotowaniu i przebiegu naszej procesji eucharystycznej – chętni mogą zgłaszać się w zakrystii.
  6. Centralna procesja Bożego Ciała Miasta Krakowa rozpocznie się Mszą Św. na Wawelu o godz. 9.00.
  7. Jak zawsze polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką i zachęcamy do lektury.
  8. Dzisiaj przed naszym kościołem kwestują dzieci i młodzież z Liturgicznej Służby Ołtarza, którzy na co dzień spełniają Swoją służbę przy ołtarzu, a w najbliższym czasie wraz z Ks. Opiekunem będą uczestniczyć w ogólnopolskim spotkaniu LSO w podkrakowskich Piekarach w ramach Festiwalu Piosenki Religijnej „VINCENTIANA” a także planują wspólny wyjazd wakacyjny, dlatego każde nasze wsparcie złożoną ofiarą będzie wyrazem wdzięczności za Ich posługę w parafii i pomocą w zorganizowaniu wspomnianych wydarzeń – za każdy dar serca szczere: „Bóg zapłać!”
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Życzmy także dobrego zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia letniego odpoczynku w czasie wakacji.

 

Błogosławieństwo Trójjedynego Boga niech nas umacnia, strzeże i pozostanie z nami na zawsze.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2993694
DzisiajDzisiaj1848
WczorajWczoraj2703
W tym tygodniuW tym tygodniu17429
RazemRazem2993694

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350