Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

UWAGA!!! w czasie wakacji nie będzie Mszy Św. dla Rodziców z małymi dziećmi

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

Każda Eucharystia jest to spotkanie człowieka z miłosiernym Ojcem, który ofiaruje swojego Syna – Jezusa Chrystusa na ofiarę Krzyża za nasze grzechy i całego świata. Jezus umiera po to, abyśmy mogli narodzić się do  życia, życia z Bogiem Ojcem w Królestwie Niebieskim.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *Wtorek – Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami o godz. 18.00; przypada w tym dniu kolejna rocznica odejścia do Domu Ojca naszego Papieża Św. Jana Pawła II, będziemy modlić się także za Jego wstawiennictwem. *W środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Ducha Św. od godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *Przed nami Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty w te dni, rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od 16.30 do 18.00 – skorzystajmy już w perspektywie naszych rekolekcji parafialnych, a także zbliżającego się Wielkiego Tygodnia i świąt Wielkanocnych. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Również w czwartek Msza Św. Związku mszalnego o godz. 18.00. *W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych o g.: 9.00 i 18.30; dla dzieci o 17.00; dla młodzieży o godz. 19.30. Pierwszo piątkowe odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00; Chorych do których chodzi Ks. Zdzisław odwiedzimy – wyjątkowo – w sobotę od godz. 9.00. *Pierwsza sobota miesiąca – po Mszy Św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
  3. Rekolekcje wielkopostne w naszej Wspólnocie Parafialnej rozpoczniemy w przyszłą niedzielę, zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie i polecamy Waszym modlitwom ten szczególny czas. Plan rekolekcji umieszczony jest: w gablotkach informacyjnych, na stronie internetowej naszej parafii i wydrukowany pojawi się w tym tygodniu.
  4. W niedzielę, 07. kwietnia, Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski będzie przewodniczył tradycyjnej Akademickiej Drodze Krzyżowej ulicami Krakowa. Droga krzyżowa rozpocznie się przed kolegiatą św. Anny o godz. 20.30, a zakończy pod „Oknem Papieskim” na ul. Franciszkańskiej.
  5. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Pod chórem można nabywać: Baranki Wielkanocne za znakiem „CARITAS”, kartki świąteczne, palmy – które są dziełem pomocy dla najuboższych. Jak zwykle przed świętami wystawiony jest również kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Wielkanocą nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże ubogim i potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej. „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj i w kolejne niedziele ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczne przygotowania kościoła. Oczywiście ciągle jest aktualna nasza zbiórka przyborów szkolnych dla Dzieci na Ukrainie – bardzo dziękujemy za wszystkie dotychczas złożone pomoce szkolne – „Bóg zapłać!”
  6. Pragniemy jeszcze przekazać zaproszenie skierowane przez Radę Rodziców naszej szkoły po sąsiedzku na Kiermasz Wielkanocny prowadzony przy szkole dzisiaj i w kolejne niedziele w godz.: od 10.00 do 14.00 – serdecznie zapraszamy!
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Idźmy do naszych domów umocnieni Bożym błogosławieństwem, abyśmy mówili, żyli i przebaczali tak jak sam Bóg.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2993718
DzisiajDzisiaj1872
WczorajWczoraj2703
W tym tygodniuW tym tygodniu17453
RazemRazem2993718

Odwiedza nas 131 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350