Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

Bóg powołuje ludzi i w dziwny sposób prowadzi ich swymi drogami. To powołanie Boże w szczególny sposób okazało się w życiu i narodzeniu Jana Chrzciciela, które dzisiaj uroczyście obchodzimy. I my jesteśmy wezwani, by być świadkami Chrystusa i przygotować dla Niego drogę do ludzkich serc. Sławiąc Boga za cud Jego miłości względem św. Jana Chrzciciela, dziękujmy Mu, że i nas wybrał, byśmy się stali uczestnikami zbawienia i świadkami Jego Syna.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy, chcemy pamiętać i modlić się także w intencji naszego Ks. Jana Kowalika CM, budowniczego i pierwszego proboszcza z okazji Jego imienin i przypadającej dzisiaj 62. rocznicy święceń kapłańskich.
  2. Nabożeństwa czerwcowe jeszcze w tym tygodniu – do soboty włącznie – codziennie po Mszy Św. wieczornej!
  3. W nowym tygodniu: *We wtorek comiesięczne spotkanie Apostolatu Maryjnego – rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30 w kaplicy dolnego kościoła; nabożeństwo do Serca Pana Jezusa będzie połączone z Nowenną do Niepokalanej od Cudownego Medalika – nasze prośby i podziękowania możemy składać do skrzyneczki przy zegarze. *W środę modlitewne uwielbienie prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w kościele. *Czwartek – o godz. 17.00: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu – serdecznie zapraszamy. *Piątek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – w czasie Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00 będziemy polecać następcę Św. Piotra: papieża Franciszka; z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W przyszłą niedzielę Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła – zainteresowanych zapraszamy serdecznie!
  5. Dzisiaj przed naszym kościołem kwestują dzieci i młodzież z Liturgicznej Służby Ołtarza, którzy na co dzień spełniają Swoją służbę przy ołtarzu, a w najbliższym czasie wraz z Ks. Opiekunem będą uczestniczyć w ogólnopolskim spotkaniu LSO w podkrakowskich Piekarach w ramach Festiwalu Piosenki Religijnej „VINCENTIANA” a także w Pucharze Wizytatora (naszego Przełożonego) i planują wspólny wyjazd wakacyjny, dlatego każde nasze wsparcie złożoną ofiarą będzie wyrazem wdzięczności za Ich posługę w parafii i pomocą w zorganizowaniu wspomnianych wydarzeń – za każdy dar serca szczere: „Bóg zapłać!”
  6. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. A jako, że rozpoczęły się wakacje życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku w łączności z Panem Bogiem przez modlitwę i niedzielną Eucharystię.

 

W ręku Boga są nasze losy i On błogosławi, prowadzi i ochrania, byśmy mogli zrealizować swe powołanie jako ludzie i jako chrześcijanie.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2650318
DzisiajDzisiaj383
WczorajWczoraj1406
W tym tygodniuW tym tygodniu4756
RazemRazem2650318

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350