Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

Zadziwienie nad tajemnicą Boga prowadzi do zadziwienia nad tajemnicą człowieka. Poznanie misterium Boga staje się sposobem rozumienia samego człowieka. Rozumienia nie tylko teoretycznego, ale takiego, które pozwala żyć godnie i pięknie w tym czasie, który został nam dany. Im bliżej jesteśmy Boga, tym bliżej jesteśmy drugiego człowieka i jego człowieczeństwa.  Bliskość Boga ujawnia się także w tej liturgii eucharystycznej, dokonywanej mocą Trójcy Świętej – Ojca, Syna i Ducha Świętego. Dzisiaj także dziękujemy Bogu za naszą świątynię parafialną przeżywając 18. rocznicę jej konsekracji.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo majowe o godz. 17.30, będziemy modlić się dziękując za naszą świątynię, której rocznicę konsekracji dzisiaj wspominamy.
  2. Nabożeństwa majowe jeszcze w tym tygodniu – do środy po Mszy Św. wieczornej.
  3. W nowym tygodniu: *W poniedziałek – rocznica śmierci sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski – 1981 r. *Wtorek – liturgiczne wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej. Również we wtorek comiesięczne spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika – rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy dolnego kościoła o godz. 16.30 – zapraszamy wszystkich należących do tej Wspólnoty, jak również osoby, które chciałyby dołączyć. Jak zwykle we wtorek nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Niepokalanej od Cudownego Medalika po Mszy Św. wieczornej – nasze prośby i podziękowania możemy składać do skrzyneczki przy zegarze. *W środę wspominamy w liturgii Bł. Martę Wiecką, Siostrę Miłosierdzia.
  4. W czwartek, 31.05. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Msze Św.: przed południem według porządku niedzielnego, po południu Msze Św.: przed procesją o godz. 16.00 i wieczorem po zakończeniu procesji około godz. 19.00, nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Procesja Bożego Ciała tradycyjnie wyruszy z kościoła NMP z Lourdes do naszego kościoła około godz. 17.15. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału – będzie to świadectwo naszej wiary, uroczyste uwielbienie Chrystusa i dziękczynienie za Dar Eucharystii. Zachęcamy do skorzystania w najbliższych dniach z Sakramentu Pokuty, który jest sprawowany codziennie pół godziny przed Mszą Św., tym bardziej, że przed nami także pierwszy piątek i sobota miesiąca.
  5. Dzieci sypiące kwiatki, dzieci klas III. i IV. w strojach komunijnych, Grupa Maryjna, Lektorzy, Ministranci, Wierni zgromadzą się przed procesją o godz. 16.45 przy naszym kościele i wszyscy przejdziemy z orkiestrą do kościoła NMP z Lourdes. Prosimy także o udekorowanie naszych domów i mieszkań na trasie procesji przy al. Kijowskiej. W związku z procesją prosimy także o kontakt Panów, którzy byliby gotowi pomóc w przygotowaniu i przebiegu naszej procesji eucharystycznej – chętni mogą zgłaszać się w zakrystii.
  6. Centralna procesja Bożego Ciała Miasta Krakowa rozpocznie się Mszą Św. na Wawelu o godz. 9.00.
  7. Od momentu odejścia do Domu Ojca Św. Jana Pawła II w łagiewnickim Sanktuarium trwa nieustanna modlitwa – wieczysta adoracja. Podejmują ją codziennie poszczególne parafie naszej Archidiecezji. Również nasza Wspólnota Parafialna będzie w niej uczestniczyć trwając na nocnej Adoracji z 9. na 10. czerwca; z soboty na niedzielę (od godz. 21.00 do 6.00). Zachęcamy i zapraszamy serdecznie wszystkich do włączenia się w tę modlitwę – chętni mogą się zapisywać w zakrystii.
  8. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom – wśród nich naszym Księżom: Ks. Zdzisławowi, który w czwartek obchodził kolejną rocznicę święceń, Ks. Adamowi Kagankowi CM, który jutro obchodzi 30. rocznicę święceń i Ks. Adamowi Bandurze CM, wspominającemu w środę kolejną rocznicę święceń kapłańskich – składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

    Na zadziwienie się Bogiem w drugim człowieku przyjmijmy błogosławieństwo Trójcy Przenajświętszej.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2788091
DzisiajDzisiaj827
WczorajWczoraj1858
W tym tygodniuW tym tygodniu827
RazemRazem2788091

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350