Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

Obchodzimy dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus został wzięty do nieba, ale to nie oznacza, że nas opuścił. Jezus powiedział: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!”. On zapowiedział, że będzie z nami każdego dnia, że będzie potwierdzał głoszoną naukę znakami. Nie wystarczy przypominać sobie o Bogu w niedzielę. Naszą nadzieją jest Chrystus. Podzielmy się z innymi Dobrą Nowiną przez świadectwo codziennego życia.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj jednoczymy się w modlitwie z Episkopatem Polski i Kościołem naszej Archidiecezji, pielgrzymującym z Wawelu na Skałkę w procesji ku czci Św. Stanisława, biskupa i męczennika. Także dzisiaj w naszym kościele: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30; po Mszy Św. spotkanie Żywego Różańca w sali dolnego kościoła; nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Ducha Św. o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie codziennie po Mszy Św. wieczornej – zachęcamy do udziału i zapraszamy!
  3. W nowym tygodniu: *W poniedziałek – święto Św. Macieja, Apostoła. *Wtorek – Msza Św. i spotkanie naszego Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *W środę: święto Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona naszej Ojczyzny; także w środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Chrystusem Eucharystycznym.
  4. Najbliższe „Dialogi z Arcybiskupem” odbędą się w kościele NMP z Lourdes w czwartek, 17.05. od godz. 20.15 serdecznie zapraszamy do udziału w tym szczególnym spotkaniu z naszym Arcypasterzem.
  5. W sobotę o godz. 9.00 w naszym seminaryjnym kościele przy ul. Stradomskiej 4 odbędą się święcenia: diakonatu i kapłaństwa – polecamy Waszym modlitwom alumnów naszego Seminarium, którzy do tych święceń przystąpią! Również w naszym kościele odbędą się święcenia alumnów Zgromadzenia Św. Michała Archanioła w sobotę o godz. 11.00, których udzieli ks. kard. Stanisław Dziwisz, pamiętajmy także o nich w naszej modlitwie.
  6. W przyszłą niedzielę – obchodząc Uroczystość Zesłania Ducha Św. – będziemy przeżywać Uroczystość I. Komunii Św. w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 – przekazując tę informację prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich najbliższych, prosimy także – ze względów organizacyjnych – o wybranie się w tym dniu na Mszę Św. o innej godzinie.
  7. Parafia Św. Wojciecha w Bronowicach organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch w dniach 5 – 15. sierpnia z okazji 40. – lecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża i 50. – lecia śmierci O. Pio. W programie między innymi: Cascia, Manopello, San Giovanni Rotundo, Neapol, Capri, Rzym, Asyż. Szczegółowe informacje oraz program jest dostępny w zakrystii a także na stronie internetowej parafii Św. Wojciecha.
  8. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w drodze do nieba.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2868662
DzisiajDzisiaj765
WczorajWczoraj2155
W tym tygodniuW tym tygodniu5016
RazemRazem2868662

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350