Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

Spotykamy się w radosnym czasie wielkanocnym, by świętować pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On, jako Dobry Pasterz, gromadzi nas tutaj razem i zaprasza, byśmy za Nim wyruszyli w drogę: ze śmierci do życia.

Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w Kościele Powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własną wiarę. Prośmy podczas tej Mszy świętej  o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy są pasterzami w naszym Kościele – prośmy dla nich o potrzebne Boże łaski i Dary Ducha Świętego w tej niełatwej posłudze. Chcemy także polecać naszego gościa: Ks. Rafała Cyfkę, dyrektora regionalnego biura Papieskiego Dzieła Pomocy Kościołowi w Potrzebie, który wygłosi Słowo Boże, przedstawiając nam sytuację cierpiących za wiarę naszych Sióstr i Braci; witamy także Siostrę Annę Grzesiak, Siostrę Miłosierdzia, zaangażowaną w Dzieło Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona naszej Ojczyzny; Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. *We wtorek comiesięczne spotkanie Apostolatu Maryjnego, rozpocznie się o godz. 16.30 adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy dolnego kościoła – zapraszamy także wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do tej Wspólnoty; o 18.00 we wtorek: Msza Św. i Nowenna do Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik z polecaniem naszych próśb i podziękowań, które można składać do skrzynki przy zegarze. Również we wtorek Swojego Patrona: Św. Jerzego, wspomina Ks. Yuriy – w intencji Solenizanta modlić się będziemy w czasie Mszy Św. o godz. 18.00, prosząc o wszelkie potrzebne łaski w posłudze kapłańskiej i misjonarskiej. *W środę Święto Św. Marka, Ewangelisty; także w środę: uwielbienie – adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w górnym kościele. *W czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy! *W piątek, z racji Tygodnia Modlitw o Powołania, Msza Św. i spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji o godz. 18.00 – zapraszamy wszystkie osoby należące do tej Wspólnoty ale także chętnych, którzy chcieliby dołączyć! Także w piątek chcemy wspomnieć 4. rocznicę kanonizacji Św. Jana Pawła II, dziękując Bogu za Tego szczególnego Orędownika i Świadka, którym jest dla nas Papież Polak.
  3. W najbliższą sobotę, 28.04. – szczególna uroczystość dla Kościoła Polskiego i krakowskiego: beatyfikacja Służebnicy Bożej Hanny Chrzanowskiej, która odbędzie się o godz. 10.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach; uroczystości będzie przewodniczył ks. kard. Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, delegat Ojca Świętego Papieża Franciszka – serdecznie zapraszamy do Łagiewnik!
  4. W tym tygodniu spotkanie dla Młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klasy III. gimnazjum – czwartek, godz. 19.30.
  5. Powoli kończy się miesiąc kwiecień (czas rozliczeń z Urzędem Skarbowym) dlatego jeszcze raz w imieniu Stowarzyszenia Miłosierdzia, działającego przy naszej Wspólnocie Parafialnej, zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku – także w ten sposób możemy pomóc ubogim i potrzebującym. Szczegóły na ulotkach wyłożonych na półkach z prasą i na stronie internetowej Parafii – „Bóg zapłać!” za ten gest dobroci!
  6. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, wśród Nich i naszemu Ks. Yuriyowi składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy, będzie dla nas drogowskazem do wiernego podążania za Jezusem Chrystusem, który zna nas wszystkich i woła każdego z nas po imieniu.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2650376
DzisiajDzisiaj441
WczorajWczoraj1406
W tym tygodniuW tym tygodniu4814
RazemRazem2650376

Odwiedza nas 195 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350