Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

Chrystus spędził czterdzieści dni na pustyni kuszony przez Szatana. I my, rozpoczynając Wielki Post, udajemy się na pustynię. Towarzyszą nam wymowne słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Kościół pomaga nam w przeżywaniu tego czasu przez sakramenty, czytania, pieśni, nabożeństwa. Każdy z nas potrzebuje nawrócenia. I to od nas zależy, na ile zbliżymy się do Boga. „Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże”. „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj na tacę ofiary, które, jak zapowiadano, będą przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *Wtorek – o 18.00 Msza Św. i Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, składanymi do skrzynki przy zegarze. *W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – w sposób szczególny modlić się będziemy w intencji Papieża Franciszka, obchodzimy bowiem w tym dniu Święto Katedry Św. Piotra. *W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych o godz.: 9.00 i 18.30; dla dzieci o godz. 17.00; dla młodzieży o 19.30. *W przyszłą niedzielę Msza Św. dla dzieci przystępujących w naszym kościele do I. Komunii Św. i Ich Rodziców o godz. 16.00.
  3. Jeszcze raz zachęcamy do skorzystania z możliwości pomocy najuboższym w naszej Wspólnocie Parafialnej, poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku dochodowego na rzecz naszego Stowarzyszenia Miłosierdzia. Dokładne informacje podane są na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii – z góry dziękujemy za okazaną wielkoduszność.
  4. Jeszcze raz zapraszamy na pielgrzymkę do Wadowic w środę, 28. lutego w programie między innymi: nawiedzenie Bazyliki, zwiedzanie Muzeum w domu rodzinnym Jana Pawła II, klasztoru Ojców Karmelitów zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej; planowany koszt (w zależności od ilości chętnych osób) 40,– do 50 zł.
  5. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Możliwość skorzystania z darmowych porad prawnych – jutro, w poniedziałek od godz. 18.00 do 19.00 w bibliotece parafialnej.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy będzie dla nas umocnieniem i siłą w dźwiganiu codziennego krzyża.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2744615
DzisiajDzisiaj316
WczorajWczoraj906
W tym tygodniuW tym tygodniu5360
RazemRazem2744615

Odwiedza nas 104 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350