Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

W tę radosną uroczystość gromadzimy się jako Kościół, aby składać Bogu dziękczynienie za Wcielenie Bożego Słowa, Jego Syna, który zamieszkał wśród nas i jest dla nas realnie obecny w Eucharystii. To ten sam, który był na początku, stał się człowiekiem i teraz jest sakramentalnie obecny między nami, aby udzielać nam swojego życia. Przyjmijmy z miłością Tego, który przychodzi do swojej własności.

Ogłoszenia:

Drodzy Siostry i Bracia! Kochani nasi Goście i Parafianie! Betlejemska Noc wciąż na nowo ukazuje nam Tajemnicę Boga, który chce zamieszkać pośród nas. Chrystus Pan wkracza w ludzką niedoskonałą, ułomną rzeczywistość, aby wypełnić ją swoją przemieniającą Miłością. Niech kontemplowanie prawdy Bożego Wcielenia będzie odkrywaniem, że nieważny jest chłód betlejemskiej stajni, ale ciepło kochających serc tworzących prawdziwy dom; nie liczy się ciemność nocy, ale światło przychodzącego Boga; nie ma znaczenia ubóstwo wobec takiego bogactwa, jakim jest dar nowo narodzonego Pana. Życzymy Wam – jako Duszpasterze – niech Boże Dziecię będzie źródłem wszelkiego dobra i błogosławi Waszym Rodzinom, naszej Wspólnocie Parafialnej i całej Umiłowanej Ojczyźnie – Szczęść Boże!

  1. Dzisiaj w Uroczystość Bożego Narodzenia i jutro, w drugi dzień Świąt, Msze Św. odprawiamy według porządku niedzielnego. Osoby, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i wszystkich Parafian zapraszamy na modlitwę dziękczynną i wspólne kolędowanie – dzisiaj o godz. 17.30.
  2. Jutro Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Naszymi modlitwami i ofiarami będziemy wspierać Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Nie będzie jutro nabożeństwa o godz. 17.30 – niech nasze domy rozbrzmiewają wspólnie śpiewanymi kolędami.
  3. Bardzo serdeczne: „Bóg zapłać!” – za składane osobiście czy przesłane życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniu Świąt: przy dekoracji kościoła, stawianiu szopki; dziękujemy za złożone ofiary na cele parafialne i dla ubogich, których mogliśmy obdarować dzięki posłudze Stowarzyszenia Miłosierdzia – jeszcze raz: „Bóg zapłać!”
  4. Życzymy dobrego świętowania w gronie rodziny czy przyjaciół, a Szanownym Jubilatom i Solenizantom, składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Składając sobie życzenia z okazji tego wielkiego święta przyjmijmy Boże błogosławieństwo i prośmy, by Pan błogosławił Ojczyznę miłą i wszystkie wioski z miastami, gdzie ludzie żyją w radości świątecznej, bo Słowo stało się Ciałem.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2478711
DzisiajDzisiaj601
WczorajWczoraj1867
W tym tygodniuW tym tygodniu601
RazemRazem2478711

Odwiedza nas 625 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350