Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

Zgromadzeni we wspólnocie oczekujących na narodzenie Zbawiciela poprzez Eucharystię stajemy się uczestnikami Bożych obietnic: szczególnego błogosławieństwa i dóbr duchowych wypełnionych w Chrystusie. Dziękujmy zatem Bogu za obietnicę zesłania Jego Syna, i prośmy zarazem, abyśmy i my na wzór Maryi, pokornej służebnicy Pańskiej, byli zdolni przyjąć do naszych serc Jezusa, Syna Najwyższego.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj Msze Św. w naszym kościele tylko do południa – ostatnia o godz. 12.00. Wieczorem bowiem w rodzinach gromadzimy się na wspólnej wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej tradycyjną chrześcijańską oprawę. Jest to okazja do pojednania i scalenia naszych rodzin. Niech wieczerzy wigilijnej towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego z opisem Narodzin Zbawiciela, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. A później tradycyjnie o północy – PASTERKA – na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Ofiary, które zechcemy złożyć w czasie Mszy Św. pasterskiej przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia Archidiecezji Krakowskiej.
  2. Jutro uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze Św. według niedzielnego porządku, a we wtorek Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika, naszymi modlitwami i ofiarami wspierać będziemy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  3. Bardzo dziękujemy za złożone słodycze dla dzieci na Ukrainie z naszych misjonarskich parafii – już zostały przekazane – obdarowani zapewniają nas o wielkiej wdzięczności, modlitwie i składają najlepsze życzenia świąteczne; jeszcze raz „Bóg zapłać!” za każdy dar serca!
  4. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką – już świąteczne wydania. Możemy również nabyć pod chórem: opłatki i świece CARITAS na wigilijne stoły, kartki świąteczne oraz nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok Pański 2018. Bardzo dziękujemy w imieniu naszego Stowarzyszenia Miłosierdzia za przekazane produkty żywnościowe i chemiczne, którymi zostali obdarowani ubodzy i potrzebujący w naszej Wspólnocie Parafialnej. Dzisiaj jeszcze Wincentyńska Młodzież Maryjna i Liturgiczna Służba Ołtarza przeprowadzają kiermasz świąteczny – zapraszamy do odwiedzenia!
  5. Życzymy dobrej Wigilii i świątecznego czasu. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tych dniach – wśród nich i naszym Księżom Adamom, obchodzącym dzisiaj Swoje imieniny – składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą pokorę, abyśmy pełni wiary oczekiwali przyjścia obiecanego Zbawiciela.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2478716
DzisiajDzisiaj606
WczorajWczoraj1867
W tym tygodniuW tym tygodniu606
RazemRazem2478716

Odwiedza nas 634 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350