Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

Udział w Eucharystii jest znakiem naszego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Czuwamy na modlitwie, by kiedyś wejść ma wieczne gody Baranka. Niech więc płoną nasze serca wiarą i miłością, by już tutaj być blisko Pana, by kiedyś otrzymać obiecane życie wieczne. Witam w naszej Wspólnocie Księdza Proboszcza z parafii Św. Jacka – w naszym dekanacie – który wygłosi Słowo Boże. Chcemy dzisiaj naszymi modlitwami i składanymi na tacę ofiarami wspierać tamtejszą Wspólnotę wznoszącą Swoją świątynię parafialną – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nasza modlitwa za Zmarłych o godz. 17.30 – zapraszamy! Również dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30. Także dzisiaj – zgodnie z wezwaniem naszego Metropolity – Stowarzyszenie Miłosierdzia przeprowadza przed naszym kościołem kwestę do puszek na organizację, ogłoszonego przez papieża Franciszka, I. Światowego Dnia Ubogich, który odbędzie się w przyszłą niedzielę; ale jego obchody będą trwały przez cały tydzień – szczegółowy program na plakacie umieszczonym w gablotce.
  2. Modlitwy za Zmarłych polecanych w Wypominkach odprawiamy codziennie o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie pierwszych męczenników Polski, Świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. *W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Również w czwartek wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia – MB Ostrobramskiej. *Piątek – liturgiczne wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. *Sobota – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  4. W przyszłą niedzielę, jak już wspominano, obchodzić będziemy I. Światowy Dzień Ubogich. Również w przyszłą niedzielę Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła – zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z posługi duszpasterskiej w Ich języku ojczystym. Bardzo prosimy o przekazanie tego zaproszenia znanym nam osobom pochodzącym z Ukrainy.
  5. W tym tygodniu spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania: klasa VII. – wtorek, godz. 19.00; klasa II. gimnazjum – czwartek, godz. 18.45; klasa III. gimnazjum – czwartek, godz. 19.30; spotkania odbywać się będą w sali dolnego kościoła.
  6. Zapraszamy jeszcze w tym miesiącu na pielgrzymkę do Sanktuariów Podhala: Krzeptówki (MB Fatimskiej), Olcza (MB od Cudownego Medalika), Kalatówki (Św. Brat Albert); wyjazd planowany jest w środę, 29. listopada o godz. 7.00; zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do 25.11., koszt 50 zł.
  7. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Zawsze mamy być gotowi na spotkanie z Chrystusem, który przyjdzie niespodziewanie. Niech w tym oczekiwaniu umacnia nas błogosławieństwo Boga, aby lampy naszych serc zawsze płonęły jako znak wiary i miłości.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2561780
DzisiajDzisiaj480
WczorajWczoraj1877
W tym tygodniuW tym tygodniu480
RazemRazem2561780

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350