Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

Bóg przygotował nam ucztę, która jest zapowiedzią uczty mesjańskiej — zapowiedzią zbawienia. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na tę ucztę. Przychodzimy więc w niedzielę, by stanąć przed ołtarzem Pana i przygotować się na wieczne spotkanie z Nim tam, gdzie raz na zawsze zostanie zniszczona śmierć i grzech. „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj na tacę ofiary, które będą pomocą w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele!

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30!
  2. W kolejnym tygodniu października nabożeństwa różańcowe: od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 (po Mszy Św. wieczornej), a w soboty i niedziele o 17.30; dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki; różaniec dla młodzieży w czwartek o godz. 19.30 – prosimy o uczestnictwo wszystkich przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania!
  3. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej, przypada w tym dniu 39. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Św. Jana Pawła II – nasza modlitwa wdzięczności w czasie nabożeństwa różańcowego i Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00 – zapraszamy! *Środa – Święto Św. Łukasza, Ewangelisty, dzień modlitwy w intencji Służby Zdrowia, której Św. Łukasz jest patronem. Również w środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wspomnienie Bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana. Jak każdego tygodnia: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek – Uroczystość Św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny – naszymi modlitwami i ofiarami będziemy wspierać działalność misyjną Kościoła. Także za tydzień wspominamy w liturgii Św. Jana Pawła II – odbędą się uroczystości Odpustowe w Sanktuarium Św. Jana Pawła II – szczegóły na plakacie. A przed tygodniem – w Dniu Papieskim – zebraliśmy i przekazaliśmy na pomoc dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” 1420 zł. – „Bóg zapłać!” za okazaną pomoc!
  5. Pragniemy bardzo serdecznie zaprosić dzieci i młodzież, dziewczęta i chłopców z naszej Wspólnoty Parafialnej do Liturgicznej Służby Ołtarza – do grona ministrantów, Wspólnoty Dzieci i Młodzieży Maryjnej – spotkania odbywają się w soboty o godz. 10.00 w sali dolnego kościoła – jeszcze raz serdecznie zapraszamy!
  6. „Bóg zapłać!” osobom z naszej Wspólnoty Parafialnej, które wczoraj uczestniczyły w II. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Apostolatu MARGARETKA do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
  7. Na ławkach wyłożone są karteczki na wypominki listopadowe – można je składać w zakrystii. Za naszych Drogich Zmarłych będziemy się modlić w listopadzie różańcem św. i w czasie Mszy Św. pierwszego i drugiego listopada oraz na zakończenie Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych.
  8. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Przyjmijmy błogosławieństwo i niech każda niedziela zbliża nas do Chrystusa, aż kiedyś dostąpimy udziału w uczcie zbawionych w niebie.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2560973
DzisiajDzisiaj1550
WczorajWczoraj2098
W tym tygodniuW tym tygodniu9546
RazemRazem2560973

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350