Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

Kościół wypełniając wolę Bożą wzywa do nawrócenia i napełnienia nadzieją, że Bóg kocha każdego, wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Przez tę ofiarę Chrystusa zbliża się do nas zbawienie i staje się ono naszym udziałem. Niech więc nasz udział w niedzielnej Eucharystii będzie wyrazem naszego oczekiwania i pełnym wiary wypełnianiem woli Bożej, by otrzymać przebaczenie, nadzieję i obietnicę zbawienia.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w pierwszym dniu miesiąca października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy! Przez cały miesiąc codziennie będziemy modlić się na różańcu – nabożeństwa od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 (po Mszy Św. wieczornej), a w soboty i niedziele o 17.30; dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki; różaniec dla młodzieży w czwartek o godz. 19.30 – prosimy o uczestnictwo wszystkich przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania!
  2. Również dzisiaj rozpoczynamy w naszej Wspólnocie Parafialnej Tydzień Miłosierdzia – naszą modlitwą i składanymi ofiarami możemy wspierać prowadzoną przez nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia działalność dobroczynną skierowaną do osób i rodzin potrzebujących i ubogich w naszej Parafii, możemy także w tym tygodniu składać do wystawionego kosza produkty żywnościowe (z długim terminem przydatności) czy artykuły chemiczne – za każdy dar serca szczere: „Bóg zapłać!”
  3. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. *We wtorek – spotkanie i Msza Św. Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *W środę liturgiczne wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu. Również w środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Przed nami Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty w te dni, rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od 16.30 do 18.00. *Czwartek – liturgiczne wspomnienie Św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Jak w  każdy czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Również w czwartek Msza Św. związku mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. *Pierwszy piątek – modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa; odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *W pierwszą sobotę – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy Św. porannej; natomiast Wieczór Jana Pawła II będzie połączony z modlitwą różańcową o godz. 17.30. Przypada w tym dniu wspomnienie NMP Różańcowej – święto patronalne Wspólnoty Żywego Różańca. W tym dniu wierni należący do Żywego Różańca mogą zyskać odpust zupełny. Przy tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby dołączyć do tej modlitewnej Wspólnoty – zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Także w pierwszą sobotę zapowiadane już wydarzenie: „Różaniec do granic” – więcej szczegółów na plakatach umieszczonych w gablotach informacyjnych i na stronie internetowej naszej parafii. *W przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30!
  4. II. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu MARGARETKA obędzie się w sobotę, 14. października, rozpoczęcie w Sanktuarium Św. Jana Pawła II o godz. 9.00 – serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału wszystkich należących do Apostolatu MARGARETKA w naszej Wspólnocie Parafialnej.
  5. Pragniemy przedstawić i powitać w naszej Wspólnocie Parafialnej nowego duszpasterza Ks. Yuriya Shpaka CM naszego Konfratra z Ukrainy, z Prowincji Świętych Cyryla i Metodego, który chce objąć opieką duszpasterską Swoich Rodaków pracujących w naszym mieście, a także kontynuować studia na KUL-u i włączyć się w duszpasterstwo naszej Parafii – polecamy Go Waszej życzliwości i modlitwie.
  6. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury. Pragniemy przekazać zaproszenie na kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o Krowodrzy”, które odbędzie się w czwartek, 05.10. o bibliotece przy ul. Królewskiej nr 59, o godz. 17.30, szczegółowe informacje na plakatach umieszczonych w gablotce.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo, byśmy nim umocnieni, wypełnili wiernie wolę Bożą nie tylko słowem, ale codziennym życiem.

Porady

Pomoc lekarska

Lekarz mieszkający na terenie naszej parafii, zgłasza gotowość udzielania bezpłatnych porad w zakresie chorób wewnętrznych w domu chorego lub w bibliotece parafialnej.

       Termin porady należy najlepiej uzgodnić telefonicznie – numer: 503 776 938 lub za pośrednictwem kancelarii parafialnej.

Porady prawne

       Zachęcamy do skorzystania z organizowanych w naszym kościele darmowych porad prawnych, których udziela adwokat Krakowskiej Izby Adwokackiej. Dyżury odbywają się co drugi poniedziałek w godz.: 18.00 – 19.00 w bibliotece parafialnej w dolnym kościele (wejście z boku kościoła). Informacje odnośnie najbliższych terminów spotkań pod numerem telefonu: 602 306 523.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Odwiedziło nas:

2079859
DzisiajDzisiaj17
WczorajWczoraj1351
W tym tygodniuW tym tygodniu6967
RazemRazem2079859

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350