Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

Kościół wypełniając wolę Bożą wzywa do nawrócenia i napełnienia nadzieją, że Bóg kocha każdego, wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Przez tę ofiarę Chrystusa zbliża się do nas zbawienie i staje się ono naszym udziałem. Niech więc nasz udział w niedzielnej Eucharystii będzie wyrazem naszego oczekiwania i pełnym wiary wypełnianiem woli Bożej, by otrzymać przebaczenie, nadzieję i obietnicę zbawienia.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w pierwszym dniu miesiąca października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy! Przez cały miesiąc codziennie będziemy modlić się na różańcu – nabożeństwa od poniedziałku do piątku o godz. 18.30 (po Mszy Św. wieczornej), a w soboty i niedziele o 17.30; dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki; różaniec dla młodzieży w czwartek o godz. 19.30 – prosimy o uczestnictwo wszystkich przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania!
  2. Również dzisiaj rozpoczynamy w naszej Wspólnocie Parafialnej Tydzień Miłosierdzia – naszą modlitwą i składanymi ofiarami możemy wspierać prowadzoną przez nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia działalność dobroczynną skierowaną do osób i rodzin potrzebujących i ubogich w naszej Parafii, możemy także w tym tygodniu składać do wystawionego kosza produkty żywnościowe (z długim terminem przydatności) czy artykuły chemiczne – za każdy dar serca szczere: „Bóg zapłać!”
  3. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. *We wtorek – spotkanie i Msza Św. Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *W środę liturgiczne wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu. Również w środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Przed nami Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty w te dni, rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od 16.30 do 18.00. *Czwartek – liturgiczne wspomnienie Św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Jak w  każdy czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Również w czwartek Msza Św. związku mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. *Pierwszy piątek – modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa; odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *W pierwszą sobotę – nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy Św. porannej; natomiast Wieczór Jana Pawła II będzie połączony z modlitwą różańcową o godz. 17.30. Przypada w tym dniu wspomnienie NMP Różańcowej – święto patronalne Wspólnoty Żywego Różańca. W tym dniu wierni należący do Żywego Różańca mogą zyskać odpust zupełny. Przy tej okazji bardzo serdecznie zapraszamy osoby, które chciałyby dołączyć do tej modlitewnej Wspólnoty – zapisy przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Także w pierwszą sobotę zapowiadane już wydarzenie: „Różaniec do granic” – więcej szczegółów na plakatach umieszczonych w gablotach informacyjnych i na stronie internetowej naszej parafii. *W przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30!
  4. II. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu MARGARETKA obędzie się w sobotę, 14. października, rozpoczęcie w Sanktuarium Św. Jana Pawła II o godz. 9.00 – serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału wszystkich należących do Apostolatu MARGARETKA w naszej Wspólnocie Parafialnej.
  5. Pragniemy przedstawić i powitać w naszej Wspólnocie Parafialnej nowego duszpasterza Ks. Yuriya Shpaka CM naszego Konfratra z Ukrainy, z Prowincji Świętych Cyryla i Metodego, który chce objąć opieką duszpasterską Swoich Rodaków pracujących w naszym mieście, a także kontynuować studia na KUL-u i włączyć się w duszpasterstwo naszej Parafii – polecamy Go Waszej życzliwości i modlitwie.
  6. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury. Pragniemy przekazać zaproszenie na kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o Krowodrzy”, które odbędzie się w czwartek, 05.10. o bibliotece przy ul. Królewskiej nr 59, o godz. 17.30, szczegółowe informacje na plakatach umieszczonych w gablotce.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo, byśmy nim umocnieni, wypełnili wiernie wolę Bożą nie tylko słowem, ale codziennym życiem.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2560893
DzisiajDzisiaj1470
WczorajWczoraj2098
W tym tygodniuW tym tygodniu9466
RazemRazem2560893

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350