Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

Zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej — Kościoła. Dzisiaj wzywa nas Bóg, byśmy przemyśleli swoją obecność w Kościele, swoje życie religijne, zawodowe i społeczne. Najświętsza ofiara, na której zgromadziliśmy się, to także zadanie, by przez nią uświęcać siebie i świat.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *W środę, 27.09. szczególny dzień dla całej Rodziny Wincentyńskiej: Uroczystość Św. Wincentego a Paulo – Założyciela naszego Zgromadzenia Księży Misjonarzy i Sióstr Miłosierdzia. W tym szczególnym roku Jubileuszu 400. – lecia Charyzmatu Św. Wincentego, zapraszamy wszystkie wspólnoty wincentyńskie na Msze Święte o godz.: 7.00 i 18.00. Również w środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – liturgiczne wspomnienie Św. Wacława, męczennika, Patrona Katedry Wawelskiej. Przypada w tym dniu rocznica święceń biskupich: bpa Grzegorza Rysia (mianowanego przez Papieża Franciszka metropolitą łódzkim) i bpa Damiana Muskusa (2011) – polecajmy Ich w naszych modlitwach. Jak w  każdy czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek – święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. *Sobota – wspominamy w liturgii Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
  3. W przyszłą niedzielę, wspólną modlitwą o godz. 17.30 rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe – już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy! Warto też wspomnieć o niezwykłym wydarzeniu nazwanym: „Różaniec do granic”, które będzie miało miejsce 7. października, we wspomnienie NMP Różańcowej – więcej szczegółów; wśród nich Komunikat Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski; na plakatach umieszczonych w gablotach informacyjnych i na stronie internetowej naszej parafii.
  4. Także w przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej Wspólnocie Parafialnej Tydzień Miłosierdzia – będziemy modlitwami i składanymi ofiarami wspierać działalność naszego Stowarzyszenia Miłosierdzia niosącego pomoc osobom Ubogim, Samotnym i Chorym w naszej Parafii – za każdy dar serca szczere: „Bóg zapłać!”
  5. VIII. Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik obędzie się w najbliższą sobotę, 30. września, rozpoczęcie modlitwą różańcową w Sanktuarium Św. Jana Pawła II o godz. 9.30 – serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału wszystkich należących do naszej parafialnej Wspólnoty Żywego Różańca.
  6. Bardzo prosimy o kontakt, jeszcze w tym tygodniu, Rodziców dzieci z klas trzecich, którzy chcieliby, aby Ich pociechy przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. w naszym kościele – zapraszamy do kancelarii parafialnej lub zakrystii. Zapraszamy także młodzież z klas VII. oraz II. i III. gimnazjum na spotkania w tym tygodniu, z związku z przygotowaniami do Sakramentu Bierzmowania – do wyboru dwa terminy: wtorek godz. 19.00 lub czwartek godz. 19.00 – w salce dolnego kościoła.
  7. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury. W poniedziałek: możliwość skorzystania z darmowych porad prawnych – dyżur Pan Mecenas w bibliotece od godz. 18.00 do 19.00.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Umocnieni przez Chrystusa idziemy do swoich zajęć, pracy, życia – Bóg nas nagradza i błogosławi na trud naszych dni.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2560976
DzisiajDzisiaj1553
WczorajWczoraj2098
W tym tygodniuW tym tygodniu9549
RazemRazem2560976

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350