Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

Zgromadzeni dzisiaj w naszej świątyni z radością obchodzimy doroczną uroczystość odpustową ku czci Bł. Anieli Salawy – Patronki naszego kościoła i naszej Wspólnoty Parafialnej. Dziękujemy Bogu za Jej beatyfikację, której dokonał Św. Jan Paweł II, dziękujemy za dary, którymi Bóg Ją obdarzył w życiu: za Jej przykład miłości Boga i bliźniego. Uczestnicząc w tej Mszy Św. uwielbiajmy Boga, składajmy nasze dziękczynienie i prośmy, przez wstawiennictwo naszej Patronki o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla całej Wspólnoty Parafialnej, dla wszystkich, którzy tutaj się modlą i proszą o modlitwę, dla Dobrodziejów, Fundatorów i Budowniczych naszego kościoła, szczególnie naszego Ks. Jana Kowalika CM – budowniczego i pierwszego proboszcza. Bardzo serdecznie witamy wśród nas Ks. Tadeusza Musza CSMA – Rektora Wyższego Seminarium Księży Michalitów, który wygłosi Słowo Boże.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory odpustowe o godz. 17.30, będziemy modlić się w intencji całej naszej Wspólnoty Parafialnej – zapraszamy!
  2. W dniu naszego Odpustu pragniemy serdecznie powitać w naszej Wspólnocie Parafialnej nowego duszpasterza: Ks. Zdzisława Górę CM, polecając Go Waszej życzliwej pamięci i modlitwie.
  3. Dzisiaj także dziękujemy Panu Bogu za beatyfikację naszego Rodaka: Ks. Władysława Bukowińskiego, która odbyła się przed rokiem w dalekiej Karagandzie, gdzie przez lata posługiwał Błogosławiony Ks. Władysław.
  4. W tym tygodniu: *Środa – liturgiczne wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Również w środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego – po Mszach Św. o 7.00 i 18.00 adoracja Krzyża Św. Także w czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  5. Od przyszłej niedzieli wznawiamy odprawianie Mszy Św. dla Rodziców z małymi dziećmio godz. 11.00 w kaplicy dolnego kościoła! Już dzisiaj serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę a które będą przeznaczone na pokrywanie kosztów budowy organów piszczałkowych w naszym kościele.
  6. Od poniedziałku wznawia działalność nasza biblioteka parafialna – dyżury od godz. 16.00 do 17.30.
  7. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury. Możliwość skorzystania z darmowych porad prawnych w poniedziałek od godz. 18.00 do 19.00 w bibliotece parafialnej.
  8. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Bydgoszczy prosimy o kontakt w tym tygodniu.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy w tym uroczystym Dniu Odpustu i przez cały nowy tydzień, umocni w postawie naśladowania naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy – w tym duchu je przyjmijmy!

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2560958
DzisiajDzisiaj1535
WczorajWczoraj2098
W tym tygodniuW tym tygodniu9531
RazemRazem2560958

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350