Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

Chrystus jest pełnią Bożego Objawienia, to On otwiera przed nami tajemnice życia, przebaczenia, zbawienia. Włączeni do Kościoła przez wiarę i chrzest, mamy dostęp do Chrystusa i Bożych tajemnic. Niech nasz czynny udział w tej Eucharystii otworzy przed nami ogrom bogactw, mądrości i wiedzy, jakimi pragnie dzisiaj podzielić się z nami Bóg.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów.
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie Św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. *Wtorek – wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela. Również we wtorek Msza Św. i spotkanie Apostolatu Cudownego Medalika o godz. 18.00. *W czwartek – modląc się w intencji naszej Ojczyzny będziemy obchodzić ustanowiony przez Sejm RP: Dzień Wolności i Solidarności. Także w czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek: wspomnienie Bł. Bronisławy. Na mocy postanowienia Papieża Franciszka będziemy obchodzić: Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony. A wspominając kolejną rocznicę wybuchu II. Wojny Światowej modlić się będziemy o dar pokoju dla całego świata. Z racji pierwszego piątku – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. porannej i wieczornej. Odwiedziny Chorych w domach z Komunią Św. od godz. 9.00. Okazja do Sakramentu Pokuty: rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od 16.30 do 18.00 – skorzystajmy przygotowując się do naszego Odpustu, a dzieci i młodzież, aby w stanie łaski uświęcającej rozpocząć nowy Rok Szkolny. *W sobotę – po Mszy Św. o godz. 7.00: nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP; a po Mszy Św. o godz. 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II z rozważaniem nauczania i modlitwami za wstawiennictwem Papieża Polaka.
  3. W przyszłą niedziele w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych przed nowym rokiem szkolnym zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci, po Mszy Św. będziemy mogli się spotkać w naszym przykościelnym ogrodzie na małym poczęstunku – jeszcze raz zapraszamy!
  4. Nasz Odpust parafialny będziemy przeżywać w niedzielę, 10. września – już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy całą Wspólnotę Parafialną oraz wszystkich nawiedzających i modlących się w naszym kościele.
  5. Polecamy na kolejny tydzień dostępną w naszym kościele prasę katolicką, zachęcając do lektury. Do najnowszego „Gościa Niedzielnego” dołączony jest film „Misja” – nagrodzony Oskarami i Złotą Palmą, arcydzieło do którego wciąż warto wracać.
  6. Ciągle aktualne jest zaproszenie na pielgrzymkę do Bydgoszczy na obchody Jubileusz 400. – lecia Charyzmatu Św. Wincentego a Paulo, która planowana jest na 23. i 24. września – zainteresowane osoby prosimy o kontakt jeszcze w tym tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej. W związku ze wspomnianym Jubileuszem organizowana jest także w dniach od 6 do 16 października pielgrzymka Rodziny Wincentyńskiej do Włoch a docelowo do Rzymu, gdzie odbędzie się specjalne Sympozjum z udziałem Ojca Świętego Franciszka z racji obchodzonego w tym roku Jubileuszu Charyzmatu Wincentyńskiego. Szczegółowy program pielgrzymki oraz inne informacje można uzyskać w zakrystii. Serdecznie zapraszamy!
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, korzystającym jeszcze z wakacji i urlopów: dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Z Bożym błogosławieństwem nieśmy Chrystusa i Jego prawdę do ludzi, aby poznali, że jedynie On jest Zbawicielem i tylko On ma klucze Królestwa, klucze prawdy i przebaczenia.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2560935
DzisiajDzisiaj1512
WczorajWczoraj2098
W tym tygodniuW tym tygodniu9508
RazemRazem2560935

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350