Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

Dzisiaj obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Podczas chrztu w Jordanie, Bóg objawił ludziom, kim jest Jezus: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie” – te słowa Bóg wypowiada nad każdym z nas. W czasie tej Eucharystii stańmy przed Bogiem, jako Jego przybrane dzieci, dziękując: za nasz chrzest, za Jego miłość względem każdego z nas, za łaskę wiary. Witam dzisiaj w naszej Wspólnocie kapłana z naszego Zgromadzenia: Ks. Władysława Kuczaka CM, z Ukrainy, który wygłosi Słowo Boże.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo kolędowe o godz. 30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem kolęd! Również dzisiaj zapraszamy wszystkich należących do naszych parafialnych grup apostolskich i modlitewnych na spotkanie świąteczno – kolędowe o godz. 16.00 w sali dolnego kościoła. Także dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  2. W dniu, kiedy przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, warto przypomnieć kilka spraw dotyczących tego tak ważnego sakramentu: Chrzest Św. zgłaszają w kancelarii parafialnej Rodzice dziecka, przynajmniej na dwa tygodnie przed planowanym dniem Chrztu Św. (terminy Chrztu Św., to: pierwsza i trzecia niedziela miesiąca o godz. 12.00 – wielka prośba, aby trzymać się tych terminów). Na Rodziców Chrzestnych prośmy osoby wierzące i praktykujące, aby naprawdę były dla chrzczonego dziecka świadkami wiary i wzorem życia chrześcijańskiego, niech te względy decydują o ich wyborze, a nie inne.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

Zajaśniało nad ludzkością światło Chrystusa. To On, Bóg, objawił się jako człowiek, by przynieść zbawienie wszystkim narodom. To On, Bóg — Człowiek objawia się nam w tej Eucharystii, aby i nas przeprowadzić ze śmierci do życia, z ciemności do światła, z niewoli do wolności. Upadnijmy, jak trzej mędrcy i złóżmy Mu pokłon. I ofiarujmy swe dary: złoto naszych serc, kadzidło naszych słów i czynów, mirrę naszych cierpień i udręk codzienności.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zapraszamy serdecznie na koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego Chóru „SALAWA” początek o godz. 17.00. Również dzisiaj tradycyjny już Orszak Trzech Króli – wyruszy z Wawelu o godz. 11.00; wcześniej o 10.00 Msza Św. w katedrze Wawelskiej.
  2. W nowym tygodniu: *Wtorek – po Mszy Św. wieczornej: Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które możemy składać do skrzyneczki przy zegarze. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  3. W przyszłą niedzielę – kończąc liturgiczny okres Bożego Narodzenia – obchodzić będziemy święto Chrztu Pańskiego. Również za tydzień zapraszamy serdecznie wszystkich należących do naszych parafialnych grup modlitewnych i apostolskich na świąteczno – kolędowe spotkanie, które odbędzie się w sali dolnego kościoła, początek o godz. 16.00 – jeszcze raz serdecznie zapraszamy!!! Także w przyszłą niedzielę: zamiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego jest świętem Świętej Rodziny, która jest dla nas wzorem życia opartego na miłości i wzajemnym zaufaniu. Jest przykładem dla wielu małżeństw, że mimo wszelkich trudności i problemów, warto po raz kolejny zaufać i przebaczyć, aby znów budować Bożą rodzinę. Podczas tej Mszy Świętej prośmy za wszystkie rodziny, aby mimo różnych trudności, rodzina zawsze była Bogiem silna. Prośmy również o dar pojednania i przebaczenia dla rodzin skłóconych i rozbitych, aby na nowo wróciły na drogę wzajemnej miłości i życiem naśladowali rodzinę z Nazaretu.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zapraszamy serdecznie na wspólne kolędowanie o godz. 17.30.
  2. Jutro ostatni dzień starego roku – zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 17.30 i Mszę Św. o godz. 18.00. *Wtorek – pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2019; oddajemy cześć Maryi, Świętej Bożej Rodzicielce. Jednocześnie z woli Ojca Św. jest to Światowy Dzień Pokoju. Msze Św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Odwiedziny kolędowe w Nowy Rok rozpoczniemy o godz. 15.30. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – pierwszy w miesiącu, jak w każdy czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Msza Św. Związku Mszalnego o godz. 18.00. *Pierwszy piątek – modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. porannej i wieczornej; Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy od godz. 9.00; Chorych do których chodzi Ks. Adam Kaganek CM odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00. *Pierwsza sobota miesiąca – po Mszy Św. porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej – serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej...

Wprowadzenie

Przeżywamy dzień wielkiej, niepowtarzalnej radości, bo Bóg przemówił przez Syna. Przychodzimy dzisiaj, by słuchać Jego głosu, by przyjąć Go do domu swego serca, bo to małe dziecię to: Słowo Przedwieczne, nasz Bóg i Król całego świata. Niech więc świąteczna radość wypełni nasze serca. Niech ta Najświętsza Ofiara będzie znakiem, że On przychodzi do swoich, a swoi Go przyjmują jako Boga, Zbawiciela i Króla.

Ogłoszenia

Całej Wspólnocie Parafialnej i Wszystkim uczęszczającym do naszego kościoła, Wszystkim Gościom! Pragniemy, jako Duszpasterze złożyć najserdeczniejsze życzenia: aby światło zaczerpnięte z Betlejemskiej Stajenki napełniało Was radością, miłością, Bożym pokojem oraz ciepłem wśród najbliższych. Niech nowonarodzony Pan Jezus obdarzy wszystkich obfitością swoich darów i pozwoli dzielić się Dobrą Nowiną z każdym napotkanym człowiekiem, okazując mu życzliwość i dobroć serca. Życzymy, aby błogosławieństwo Bożej Dzieciny było umocnieniem w pomnażaniu dobra w Waszych Rodzinach, Kościele i umiłowanej Ojczyźnie. Na świętowanie Narodzin Syna Bożego – Szczęść Boże!

  1. Dzisiaj Msze Św. według porządku niedzielnego. Osoby, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i wszystkich wiernych zapraszamy na modlitwę dziękczynną i wspólne kolędowanie – dzisiaj o godz. 17.30.
  2. Jutro drugi dzień Świąt – święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Msze Św. według porządku niedzielnego, nie będzie jutro nabożeństwa o godz. 17.30 – niech nasze domy rozbrzmiewają wspólnie śpiewanymi kolędami. Ofiary, które złożymy na tacę, tradycyjnie przeznaczone będą na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Czytaj więcej...

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2602049
DzisiajDzisiaj183
WczorajWczoraj1296
W tym tygodniuW tym tygodniu2889
RazemRazem2602049

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350