Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 

Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

UWAGA!!! w czasie wakacji nie będzie Mszy Św. dla Rodziców z małymi dziećmi

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

 1. W dniu dzisiejszym zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.30 i Msza św. w int. Wspólnot: Różańcowej i Margaretka o godz. 18.00. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Bonawenturę – doktora Kościoła, we wtorek NMP z Góry Karmel, w piątek św. Szymona z Lipnicy, a w sobotę bł. Czesława. W nadchodzącym tygodniu nabożeństwa będą odprawiane zgodnie z ustalonym porządkiem. W naszym kościele jest dostępnych wiele tytułów prasy katolickiej. Zachęcamy do lektury.
 2. W dniu 19 lipca (piątek) przy naszym kościele zostanie zorganizowana zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego. Będzie go można składać po prawej stronie naszego parkingu od godzin porannych do 15.00. Dodatkowe szczegóły na ulotkach promujących tę akcję.
 3. W dniu 27 lipca o godz. 700 wyruszy autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę organizowana przez Apostolat Maryjny. Są jeszcze wolne miejsca,  Zapisy przyjmujemy po Mszach św. w zakrystii , bądź w kancelarii parafialnej. (koszt 40 zł).
 4. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 ks. proboszcz nominat w obecności Księdza Dziekana złoży Wyznanie Wiary i Przysięgę Wierności.
 5. Na prośbę Rodziców dwuletniej Leny, zwracamy się do Parafian o wsparcie kolejnej operacji dziecka. Będzie to kosztowna rekonstrukcja rączki. W przyszłą niedzielę po Mszach św.  jej krewni i przyjaciele będą kwestować na ten cel przy wyjściach z kościoła.
 6. W nadchodzącym tygodniu życzymy wszystkim Bożego Błogosławieństwa, a dzieciom i młodzieży radosnego przeżycia wakacji.

Wprowadzenie:

„Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” – przypomina nam dziś św. Paweł. Wolność to życie w prawdzie, zgodnie z Bożymi przykazaniami, w codziennej relacji z Jezusem. I o to się modlimy, kiedy przychodzimy na Mszę św. Prosimy Boga, żeby nas ochraniał przed zbłądzeniem, przed byciem niewolnikiem. Pamiętajmy o naszym życiu duchowym i trwajmy przy Bogu każdego dnia, a będziemy na drodze do królestwa Bożego.

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj: ostatnie już nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy!
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i godnego przeżycia uroczystości i Oktawy Bożego Ciała. „Bóg zapłać!”: Księżom za zaangażowanie, Służbie Liturgicznej: Lektorom i Ministrantom, Wincentyńskiemu Stowarzyszeniu Dzieci i Młodzieży Maryjnej, noszącym chorągwie, feretrony i baldachim, Panu Organiście, Panom Kościelnym, przygotowującym ołtarze, członkom Żywego Różańca i Akcji Katolickiej. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do Rodziców i dzieci, zwłaszcza dziewczynek sypiących kwiatki i chłopców dzwoniących oraz wszystkich uczestniczących w uroczystościach – jeszcze raz serdeczne: „Bóg zapłać!”

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

Jezus zadaje dzisiaj pytanie: „Za kogo Mnie uważacie?”. Odpowiedź na nie pomoże nam umocnić się w wyborze Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela. To Jego pragnie nasze serce. On nas nie opuści. Teraz jest czas na naszą świadomą decyzję wierności Bogu. Powiedzmy Jezusowi podczas tej Mszy św., kim On dla nas jest.

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna o godz. 17.30 – zapraszamy!
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała: od poniedziałku do piątku zapraszamy na nabożeństwa z procesją eucharystyczną o godz. 18.30. Zachęcamy do licznego udziału: dzieci sypiące kwiatki, dzieci w strojach komunijnych, Lektorów, Ministrantów, Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej i wszystkich wiernych. Na zakończenie Oktawy – w czwartek – specjalne błogosławieństwo dzieci, a także wianków z ziół i kwiatów.
 3. W nowym tygodniu: *Jutro – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela; w naszych modlitwach będziemy pamiętać o budowniczym i pierwszy proboszczu naszej Wspólnoty śp. Ks. Janie Kowaliku CM, który obchodził w tym dniu imieniny i wspomnimy 63. rocznicę Jego święceń kapłańskich. *Wtorek – w czasie nabożeństwa czerwcowego będziemy modlić się także za wstawiennictwem Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik. Przypada także we wtorek comiesięczny Dzień Skupienia dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – o 17.30 modlitwa różańcowa o 18.00 Msza Św. *W środę – spotkanie Wspólnoty Odnowy w Ducha Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

Uroczystość Najświętszej Trójcy przypomina nam o wspólnocie miłości Jednego Boga w trzech Osobach. Każdy z nas jest zaproszony do bliskości z Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Budowanie jedności z innymi ludźmi i realizowanie przykazania miłości w naszej zwykłej codzienności to wyznawanie wiary w Boga Trójjedynego. Niech nasze życie będzie świadectwem miłości Boga, któremu zawierzyliśmy.

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj: nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30 – zapraszamy!
 2. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie codziennie po Mszy Św. wieczornej.
 3. W nowym tygodniu: *Jutro – wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika. *Wtorek – w czasie nabożeństwa czerwcowego będziemy modlić się także za wstawiennictwem Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik. *W środę – nasza parafialna Wspólnota Odnowy w Ducha Św. będzie uczestniczyć w Uwielbieniu na Krakowskim Rynku pod hasłem: „Jestem Dobry”; wydarzenie odbywać się będzie od godz. 19.00 do 22.00 na scenie przed Kościołem Mariackim – zachęcamy i zapraszamy wszystkich do tej formy modlitwy przed Uroczystością Bożego Ciała!
 4. W czwartek, 20.06. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Msze Św.: przed południem według porządku niedzielnego, po południu Msze Św.: przed procesją o godz. 16.00 i wieczorem po zakończeniu procesji około godz. 19.00, nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Procesja Bożego Ciała tradycyjnie wyruszy z kościoła NMP z Lourdes do naszego kościoła około godz. 17.15. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału – będzie to świadectwo naszej wiary, uroczyste uwielbienie Chrystusa i dziękczynienie za Dar Eucharystii. Zachęcamy do skorzystania w najbliższych dniach z Sakramentu Pokuty, który jest sprawowany codziennie pół godziny przed Mszą Św.

Czytaj więcej...

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Najnowsza galeria

Odwiedziło nas:

2920079
DzisiajDzisiaj1496
WczorajWczoraj1939
W tym tygodniuW tym tygodniu11461
RazemRazem2920079

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350