Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

 

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Wprowadzenie:

Wszystko mamy od Boga. On ubogacił nas swymi darami, swą łaską, miłością, zbawieniem. Przez swe życie, wiarę i dobrą wolę mamy pomnażać dobra otrzymane od Boga; ale także pomagać w rozwoju duchowym i materialnym naszym Siostrom i Braciom szczególnie dotkniętym samotnością, chorobą, niedostatkiem przeżywając dzisiaj – zgodnie z wolą papieża Franciszka – 1. Światowy Dzień Ubogich.

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj nasza modlitwa za Zmarłych o godz. 17.30 – zapraszamy! Również dzisiaj Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła. Także dzisiaj – z okazji 1. Światowego Dnia Ubogich – możemy wesprzeć dzieła dobroczynne naszego Stowarzyszenie Miłosierdzia składając ofiarę do puszek przed kościołem – za każdy dar serca: „Bóg zapłać!”
 2. Nasze modlitwy za Zmarłych polecanych w Wypominkach odprawiamy jeszcze w tym tygodniu codziennie o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. *Wtorek – liturgiczne wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. *W środę – wspominamy w liturgii Patronkę muzyki kościelnej: Św. Cecylię, stąd nasza modlitwa w tym dniu w intencji naszego Pana Organisty i wszystkich angażujących się w śpiew liturgiczny; również w środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Także w czwartek spotkanie dla młodzieży z klas III. gimnazjum w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania – o godz. 19.30 w sali dolnego kościoła.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

Udział w Eucharystii jest znakiem naszego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Czuwamy na modlitwie, by kiedyś wejść ma wieczne gody Baranka. Niech więc płoną nasze serca wiarą i miłością, by już tutaj być blisko Pana, by kiedyś otrzymać obiecane życie wieczne. Witam w naszej Wspólnocie Księdza Proboszcza z parafii Św. Jacka – w naszym dekanacie – który wygłosi Słowo Boże. Chcemy dzisiaj naszymi modlitwami i składanymi na tacę ofiarami wspierać tamtejszą Wspólnotę wznoszącą Swoją świątynię parafialną – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca.

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj nasza modlitwa za Zmarłych o godz. 17.30 – zapraszamy! Również dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30. Także dzisiaj – zgodnie z wezwaniem naszego Metropolity – Stowarzyszenie Miłosierdzia przeprowadza przed naszym kościołem kwestę do puszek na organizację, ogłoszonego przez papieża Franciszka, I. Światowego Dnia Ubogich, który odbędzie się w przyszłą niedzielę; ale jego obchody będą trwały przez cały tydzień – szczegółowy program na plakacie umieszczonym w gablotce.
 2. Modlitwy za Zmarłych polecanych w Wypominkach odprawiamy codziennie o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

Jako królewskie kapłaństwo i lud święty nabyty Krwią Chrystusa, przychodzimy przed oblicze Boże, by stanąć w prawdzie przed naszym Panem i przed sobą. Boże słowo stawia nam wymagania i prostuje błędne mniemanie o sobie. Ofiara Chrystusa przynosi nam uzdrowienie. Odrzućmy więc obłudę i pychę, by dotarło do nas wezwanie Boga i by dokonało się nasze nawrócenie.

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj nasza modlitwa za Zmarłych o godz. 17.30 – zapraszamy! Również dzisiaj Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła.
 2. Modlitwy za Zmarłych polecanych w Wypominkach odprawiamy codziennie o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy. Jeszcze dzisiaj możemy złożyć na Wypominki za naszych Zmarłych – w zakrystii lub pod chórem.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

Nie jest prawdziwym chrześcijaninem ten, kto nie umie kochać. Bóg więc nieustannie kieruje do nas apel miłości, a największym Jego przykazaniem jest obowiązek miłości Boga i bliźniego. Udział w Eucharystii ma być więc znakiem naszej miłości do Boga, który oddał się nam w słowie i Chlebie życia. Ma być także znakiem naszej miłości do bliźnich, którzy nas otaczają, potrzebują naszej modlitwy i materialnego wsparcia.

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 – również dzisiaj chcemy modlić się w intencji misji i misjonarzy oraz wspierać Ich naszymi ofiarami składanymi do puszek przed kościołem, „Bóg zapłać!” za każdy dar serca.
 2. Nabożeństwa różańcowe jeszcze do wtorku o godz. 18.30 (po Mszy Św. wieczornej).
 3. W nowym tygodniu: *Okazja do Sakramentu Pokuty przed Uroczystością Wszystkich Świętych w poniedziałek i wtorek od godz. 16.30 do 18.00. *W środę, 01.11. – Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w tym dniu we Mszy Św. Postarajmy się uczestniczyć we Mszy Św. w kościele, aby ją przeżyć w skupieniu i jak najowocniej. W naszym kościele Msze Św. odprawimy według porządku niedzielnego, czyli o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo różańcowe za Zmarłych polecanych w Wypominkach odprawimy o godz. 17.30. *W czwartek, 02.11. – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Św. o godz.; 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Nabożeństwo za Zmarłych z procesją odprawimy o godz. 17.30. Jak w każdy pierwszy czwartek miesiąca: Msza Św. Związku Mszalnego o godz. 18.00. *W piątek, jako pierwszy w miesiącu nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Także w piątek odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *Pierwsza sobota – po Mszy Św. porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II – zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania nauczania naszego Wielkiego Rodaka, tym bardziej, że w sobotę przypada wspomnienie Św. Karola Boromeusza – Patrona od Chrztu Św. Jana Pawła II.
 4. W przyszłą niedzielę Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła – Ks. Yuriy serdecznie zaprasza wszystkich Swoich Rodaków na wspólną Eucharystię i spotkanie! Prosimy także o przekazanie niniejszego zaproszenia znanym nam osobom pochodzącym z Ukrainy!

Czytaj więcej...

Porady

Pomoc lekarska

Lekarz mieszkający na terenie naszej parafii, zgłasza gotowość udzielania bezpłatnych porad w zakresie chorób wewnętrznych w domu chorego lub w bibliotece parafialnej.

       Termin porady należy najlepiej uzgodnić telefonicznie – numer: 503 776 938 lub za pośrednictwem kancelarii parafialnej.

Porady prawne

       Zachęcamy do skorzystania z organizowanych w naszym kościele darmowych porad prawnych, których udziela adwokat Krakowskiej Izby Adwokackiej. Dyżury odbywają się co drugi poniedziałek w godz.: 18.00 – 19.00 w bibliotece parafialnej w dolnym kościele (wejście z boku kościoła). Informacje odnośnie najbliższych terminów spotkań pod numerem telefonu: 602 306 523.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Odwiedziło nas:

1893689
DzisiajDzisiaj1469
WczorajWczoraj3357
W tym tygodniuW tym tygodniu4687
RazemRazem1893689

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350