Kancelaria parafialna

 Kancelaria czynna jest:

 w poniedziałki i czwartki

 w godz. 18.30 – 19.30,

 oraz w środy i w soboty

 w godz. 7.30 – 8.30.

Msze św.

W niedziele i Święta

 o godzinach: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00, 19.30

 Po mszy św. o godz. 7.30  Wystawienie Najświętszego Sakramentu

 Msza Św. dla Rodziców z małymi dziećmi - w niedziele o godz. 11.00, w kaplicy dolnego kościoła.

W dni powszednie

o godz. 7.00 i 18.00.

Biblioteka Parafialna

Nasza biblioteka parafialna
– do której zapraszamy
czynna jest w poniedziałki od godz. 16.00 do 17.30.
W tym półroczu będzie można skorzystać w następujących dniach:
23. stycznia
06. i 20. lutego
06. i 20. marca
03. i 24. kwietnia
08. i 22. maja
05. czerwca
od 06. czerwca do 10. września – biblioteka będzie nieczynna

Wprowadzenie:

Żyjemy wśród przeciwności, trudów i cierpień. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych, obiecał zesłać Ducha Świętego. To właśnie Duch Święty wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życie i nadaje sens naszej ludzkiej egzystencji. Z wdzięcznością więc stańmy przed ołtarzem, gdzie mocą Ducha Świętego sprawujemy ofiarę Chrystusa i Kościoła oraz otrzymujemy dary potrzebne do życia chrześcijańskiego. „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj na tacę ofiary, które będą pomocą w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Także dzisiaj w naszej Wspólnocie szczególna uroczystość – dzieci z klas trzecich uczestniczą pierwszy raz w pełni we Mszy Św. przyjmując do Swoich serc Jezusa Eucharystycznego. Niech będzie to dla nas wszystkich okazja do refleksji: o Mszy Św., o naszym przystępowaniu do Komunii Św., spowiedzi, pierwszych piątkach; a przede wszystkim do gorącej modlitwy o wierność Chrystusowi, którego po raz pierwszy przyjęły do Swoich dziecięcych serc. W Białym Tygodniu dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszach Św. o godz. 18.00.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

W niedzielę — dzień zmartwychwstałego Chrystusa — gromadzimy się na Eucharystii, aby iść drogą jaką wskazał nam Zbawiciel, by słuchać Jego prawdy i czerpać z Niego życie. W ten sposób budujemy wspólnotę Kościoła i wypełniamy nasze powołanie.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj jednoczymy się w modlitwie z Episkopatem Polski i Kościołem naszej Archidiecezji, pielgrzymującym z Wawelu na Skałkę w procesji ku czci Św. Stanisława, biskupa i męczennika. Także dzisiaj zapraszamy na inscenizację nawiązującą do setnej rocznicy Objawień fatimskich, która zostanie zaprezentowana dzisiaj po Mszach Św. o godz. 10.30 i 12.00 oraz w ramach nabożeństwa majowego o godz. 17.15, wspomniana prezentacja została przygotowana pod kierunkiem Ks. Adama przez Wincentyńską Młodzież Maryjną i Liturgiczną Służbę Ołtarza – jeszcze raz serdecznie zapraszamy! Również dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

Chrystusa, który został ukrzyżowany, Bóg uczynił Panem i Mesjaszem. Jest On dlatego naszym Pasterzem i bramą prowadzącą do zbawienia. Dzisiaj, w niedzielę Dobrego Pasterza, modlimy się za kapłanów, których Chrystus powołał jako swoich pasterzy. Chcemy także prosić, by nie zabrakło nigdy tych, którzy w imieniu Chrystusa będą głosić Ewangelię i uobecniać Jego ofiarę.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nabożeństwo majowe z ostatnim dniem modlitwy Nowenną do Św. Stanisława o godz. 17.30 – zapraszamy! Nabożeństwa majowe w dni powszednie odprawiamy codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy do tej tak pięknej maryjnej modlitwy!
  2. W nowym tygodniu: *Jutro, 08.05. – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona naszej Ojczyzny i archidiecezji krakowskiej. W czasie Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00, będziemy także pamiętać w modlitwie o naszym emerytowanym metropolicie ks. kard. Stanisławie Dziwiszu w dniu święta Jego Patrona. *Wtorek – Rodzina Wincentyńska przeżywa Uroczystość Św. Ludwiki de Marillac, Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Również we wtorek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *Środa – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św., kończąca cykl spotkań w ramach Seminarium o Modlitwie o Uwolnienie o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła.

Czytaj więcej...

Wprowadzenie:

Zmartwychwstały Chrystus obecny jest w Kościele, gdy sprawujemy tajemnicę Mszy św. To On sam przemawia do nas i wyjaśnia nam Pisma. To Jego poznajemy po łamaniu chleba. Z wiarą więc przystąpmy do tego ołtarza, by słuchać słów Boga i spożywać Ciało Chrystusa.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwa majowe – śpiewem Litanii Loretańskiej będziemy chwalić Maryję – pierwsza majówka dzisiaj o godz. 17.30. Od jutra – w dni powszednie – nabożeństwa majowe po Mszy Św. wieczornej – serdecznie zapraszamy! Również w tych dniach odprawiać będziemy Nowennę przed Uroczystością Św. Stanisława, biskupa i męczennika.
  2. W nowym tygodniu: *Jutro, 01.05., we wspomnienie Św. Józefa, rzemieślnika w czasie Mszy Św. o godz.: 7.00 i 18.00, będziemy modlić się aby wszyscy w naszej Ojczyźnie mieli pracę i godne zarobki. *We wtorek – wspomnienie Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, przypada w tym dniu ustanowiony przez Sejm RP Dzień Flagi. *Środa – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny; Msze Św. z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30; nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

Czytaj więcej...

Porady

Pomoc lekarska

Lekarz mieszkający na terenie naszej parafii, zgłasza gotowość udzielania bezpłatnych porad w zakresie chorób wewnętrznych w domu chorego lub w bibliotece parafialnej.

       Termin porady należy najlepiej uzgodnić telefonicznie – numer: 503 776 938 lub za pośrednictwem kancelarii parafialnej.

Porady prawne

       Zachęcamy do skorzystania z organizowanych w naszym kościele darmowych porad prawnych, których udziela adwokat Krakowskiej Izby Adwokackiej. Dyżury odbywają się co drugą sobotę w godz.: 19.00 – 20.00 w bibliotece parafialnej w dolnym kościele (wejście z boku kościoła). Informacje odnośnie najbliższych terminów spotkań pod numerem telefonu: 602 306 523.

Psychoterapeuta

Jeśli czujesz, że zabłądziłeś…….. w labiryncie uczuć i emocji – pozwól sobie pomóc

PSYCHOTERAPEUTA z doświadczeniem klinicznym zaprasza w miesiącu listopadzie na bezpłatne konsultacje do gabinetu przy ul. Lea 55 w Krakowie (Dom Katolicki) osoby indywidualne, pary, starsi, młodzież, dzieci

Rejestracja pod nr 501 642 275

Odwiedziło nas:

1535487
DzisiajDzisiaj182
WczorajWczoraj2500
W tym tygodniuW tym tygodniu9270
RazemRazem1535487

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.


Nr konta Parafii:  PKO Bank Polski SA    45 1020 2892 0000 5202 0016 4350