Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Wielkiego Postu – 24.03.2019

Wprowadzenie:

Gromadzimy się przy ołtarzu Pana, aby skosztować i zobaczyć, jak dobry jest Pan, który nas powołał do zbawienia. On dał nam swojego Syna, aby stał się ofiarą przebłagalną za nasze grzechy i całego świata. Chrystus pragnie swoją miłość wlać w serca ludzkie i po raz kolejny Jezus przypomina nam dzisiaj o potrzebie nawracania, czyli powrotu do Niego.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj w naszym kościele: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy do udziału w tym tak bardzo wielkopostnym nabożeństwie pasyjnym.
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek, 25.03. – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego; Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Jest to w Kościele Dzień Świętości Życia, wiele osób podejmuje w tym dniu Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zachęcamy do tej decyzji. Dla osób zainteresowanych wyłożone są na stoliczku pod chórem stosowne deklaracje, które można będzie złożyć jutro w czasie Mszy Świętych. *Wtorek – Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami o godz. 18.00 i spotkanie wszystkich należących do Stowarzyszenia Cudownego Medalika. Również we wtorek Msza Św. i spotkanie naszego parafialnego Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00 – prosimy o obecność wszystkich należących do Stowarzyszenia. *W środę modlitewne uwielbienie prowadzone przez Wspólnotę Odnowy w Ducha Św. od godz. 19.00 w kościele. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych o g.: 9.00 i 18.30; dla dzieci o 17.00; dla młodzieży o godz. 19.30.
  3. W tym tygodniu spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania: klasy VI i VII – wtorek, godz. 19.00; klasy VIII i III gimnazjum – czwartek, godz. 19.00 – prosimy o obecność wszystkich zainteresowanych!
  4. Kościołem stacyjnym w czasie tegorocznego Wielkiego Postu został także ustanowiony kościół MB z Lourdes – właśnie w najbliższy piątek, 29.03., o godz. 18.30 zostanie odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Biskupa – zapraszamy do uczestnictwa, tym bardziej, że będzie to początek organizowanej już od trzech lat tzw. „Doby dla Pana” zechciejmy skorzystać z tego szczególnego daru i czasu łaski.
  5. Polecamy prasę katolicką, dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przekazali pomoce szkolne dla Dzieci na Ukrainie – mamy nadzieję, że sprawimy im wielką radość; w dalszym ciągu można je składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Dzisiaj także przed naszym kościołem – w ramach trwającej akcji „Pola Nadziei”, której patronuje Metropolita Krakowski – wolontariusze przeprowadzają kwestę na rzecz Hospicjum im. Św. Łazarza – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca na ten cel!
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie. Prosimy także o modlitwę w intencji naszych rekolekcji parafialnych, które rozpoczniemy za dwa tygodnie, w piątą niedzielę Wielkiego Postu.

 

Niech błogosławieństwo Boga umocni naszą wiarę w Tego, który oddał za nas życie na drzewie krzyża, tylko dlatego, abyśmy my mieli życie, które nigdy się nie kończy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *