Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Adwentu – 09.12.2018.

Wprowadzenie:

Przychodzimy na Eucharystię, do źródła Bożej łaski, aby usłyszeć wołanie: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”, bo przyjście Zbawiciela jest już bliskie. Wspólnie z Janem Chrzcicielem wyprostujmy drogi naszego życia Jezusowi, który przychodzi w tej Eucharystii. Witam w naszej Wspólnocie Ks. Jacka Piszczka, proboszcza parafii pw. Św. Jacka przy ul. Radzikowskiego, który wygłosi dzisiaj Słowo Boże.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30; nieszpory adwentowe o godz. 17.30 – serdecznie zapraszamy! Także dzisiaj naszymi modlitwami i ofiarami składanymi do puszek wspieramy Kościół katolicki w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca!
  2. Msze Św. roratnie w naszym kościele: w dni powszednie o godz. 7.00, a także we wtorki i czwartki o g. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami. Dzieci zapraszamy, także w pozostałe dni na poranne Roraty. Niech uczestnictwo w Roratach, pomoże nam w owocnym przeżywaniu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego.
  3. W nowym tygodniu: *Wtorek – nasza cotygodniowa modlitwa do Niepokalanej od Cudownego Medalika w czasie Nowenny; zachęcamy do składania – do wystawionej przy zegarze skrzynki – naszych próśb i podziękowań, które będą polecane w czasie modlitwy nowennowej. *Środa – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00; przypada w tym dniu liturgiczne wspomnienie Św. Łucji, dziewicy i męczennicy. *Piątek – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej Wspólnocie Parafialnej rekolekcje adwentowe, które poprowadzi O. Eligiusz Dymowski OFM – zapraszając wszystkich bardzo serdecznie polecamy ten szczególny czas Waszym modlitwom. Również za tydzień Msza Św. i spotkanie dla Dzieci, które w naszym kościele praną przystąpić do I. Komunii Św. i dla Ich Rodziców o godz. 16.30. Już dzisiaj także serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę, które będą pomocą w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele. Także w przyszłą niedzielę prosimy o przyniesienie na Msze Św. o godz. 10.30 i 11.00 (w dolnym kościele) figurek Dzieciątka Jezus do domowych szopek, które ostaną pobłogosławione.
  5. Zachęcamy do lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej. Możemy również nabyć pod chórem: opłatki i świece CARITAS na wigilijne stoły, kartki świąteczne, nasz parafialny kalendarz. Tradycyjnie przed świętami wystawiony jest pod chórem kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Bożym Narodzeniem nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże rodzinom i osobom ubogim i potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej, za każdy odruch serca bardzo dziękujemy. Dziękujemy również za przekazane już słodycze dla Dzieci Niepełnosprawnych z ośrodka we Lwowie, gdyby jeszcze ktoś chciał przekazać „świąteczne słodkości” to można je składać w zakrystii lub u Ks. Yuriya.
  6. Nasz misjonarski Ośrodek Rekolekcyjny VINCENTINUM w Krzeszowicach zaprasza w styczniu i w kwietniu 2019 r. na rekolekcje w oparciu o duchowość ks. Dolindo Ruotolo, któremu Jezus podyktował modlitwę: Jezu, Ty się tym zajmij. Patrząc na jego umiłowanie Kościoła, Pisma św. i modlitwy szukać będziemy własnej drogi do świętości. Rekolekcje poprowadzą: Joanna Bątkiewicz – Brożek, autorka biografii o ks. Dolindo oraz ks. Szczepan Szpoton CM. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną pogłębić duchowość neapolitańskiego kapłana. Bliższe informacje i zapisy na stronie internetowej Ośrodka VINCENTINUM i na plakacie w gablocie.
  7. Przed nami kolejny etap pielgrzymki młodego Kościoła, która tym razem zatrzymuje się w Panamie, w Ameryce Środkowej. Z naszej Archidiecezji ponad 600 osób weźmie bezpośrednio udział w tym wydarzeniu. Wielu z nas nie może tam pojechać, ale może przeżyć „Panamę w Krakowie”, czyli 24-godzinne czuwanie w Sanktuarium Św. Jana Pawła, które odbędzie się w dniach 26–27 stycznia 2019. Rejestracja na wydarzenia oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie młodzi.diecezja.pl
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Boże błogosławieństwo niech pobudzi naszą wiarę, dzięki której będziemy mogli wyprostować wszystkie zakręty na drodze do nieba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *