Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXIII. zwykła – 18.11.2018.

Wprowadzenie:

Przychodząc dzisiaj do kościoła, chcemy modlić się w wielu sprawach. Modlitwa wiąże się z zaufaniem Bogu. „Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą” – mówi do każdego z nas Jezus. Warto sobie zadać pytanie, czy ufamy Jego słowom, które są pełne mocy i nigdy nie przeminą.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Msza Św. dla dzieci, które w naszym kościele pragną przystąpić do I. Komunii Św. i dla Ich Rodziców o godz. 16.30, o 17.30 Wypominki za Zmarłych ze Wspólnoty różańcowej.
  2. Modlitwy za Zmarłych polecanych w Wypominkach – jeszcze w tym tygodniu: codziennie o godz. 17.30. Poza tym w nowym tygodniu: *We wtorek – liturgiczne wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, jak zwykle we wtorek: Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzyneczki przy zegarze. *Środa – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, również w środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00; w liturgii wspominamy w czwartek Patronkę muzyki kościelnej: Św. Cecylię, stąd nasza modlitwa w tym dniu w intencji naszego Pana Organisty i wszystkich angażujących się w śpiew liturgiczny.
  3. W tym tygodniu spotkania w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania: klasy VII. – wtorek, godz. 18.45; klasy VIII. – wtorek, godz. 19.30; klasy III. gimnazjum – czwartek, godz. 19.00.
  4. W niedzielę, za tydzień, obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w czasie nabożeństwa eucharystycznego o godz. 17.30  odnowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana – proklamowany z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski. W naszej Wspólnocie w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 odbędzie się obrzęd przyjęcia do grona lektorów i psałterzystów grupy dziewcząt i chłopców, którym już dzisiaj gratulujemy. Przy tej okazji zapraszamy również innych chłopców i dziewczynki, aby dołączyli do Liturgicznej Służby Ołtarza i Wincentyńskiego Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej.
  5. W związku z przypadającym dzisiaj 2. Światowym Dniem Ubogich bardzo dziękujemy za złożone przed tygodniem ofiary z których 1000,- przekazano na archidiecezjalne wydarzenia związane z tym Dniem, które odbyły się w minionym tygodniu; także dzisiaj przed kościołami przeprowadzana jest kwesta na pomoc Ubogim i Potrzebującym – za każde wsparcie szczere: „Bóg zapłać!”
  6. Zachęcamy do lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej. Pragniemy także przekazać zaproszenie: „Żłobek „Kraina Odkrywcy”, mieszczący się przy ul. Królewskiej 55, serdecznie zaprasza dzieci od 20. tygodnia do 3. lat wraz z Rodzicami do wzięcia udziału w rekrutacji.”
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Otwórzmy nasze serca na moc błogosławieństwa Bożego, które ma moc oświetlić wszystkie nasze mroki codziennego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *