Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIV. zwykła – 16.09.2018

Wprowadzenie:

Sam Jezus Chrystus zaprosił nas, abyśmy jako wspólnota parafialna w łączności z całym Kościołem powszechnym uroczyście święcili pamiątkę Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Dzisiaj Chrystus w liturgii słowa zapyta każdego z nas: kim jestem dla ciebie, człowieku XXI wieku? Niech nasza wiara w Jezusa Chrystusa nie wyraża się w słownych deklaracjach, ale w dobrych czynach codziennego życia.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów.
  2. W tym tygodniu: *We wtorek – święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, dlatego szczególnie dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00; jak zwykle we wtorek: po Mszy Św. wieczornej Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzyneczki przy zegarze. *Środa – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek – święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
  3. Od dzisiaj wznawiamy odprawianie Mszy Św. dla Rodziców z małymi dziećmio godz. 11.00 w kaplicy dolnego kościoła!
  4. Rodziców dzieci z klas 3., którzy chcą, aby ich Pociechy w naszym kościele przystąpiły do I. Komunii Św. bardzo prosimy o kontakt w kancelarii parafialnej do końca bieżącego miesiąca.
  5. W Dniu Środków Społecznego Przekazu szczególnie polecamy i zachęcamy do lektury dostępnej w naszym kościele prasy katolickiej. Zachęcamy także do korzystania z księgozbioru naszej biblioteki parafialnej – pierwszy po wakacjach dyżur w poniedziałek od godz. 16.00 do 17.30 – zapraszamy!
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Pokrzepieni Bożymi darami, idźmy w świat i do świata, aby życiem według Ewangelii świadczyć, że Jezus jest Mesjaszem. Na pełnię życia prawdziwie chrześcijańskiego Bóg udziela nam swojego błogosławieństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *