Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XIII. zwykła – 01.07.2018.

Wprowadzenie:

Wakacyjny czas służy rekreacji, licznym wyjazdom w ciekawe miejsca, które znajdują się na świecie. My również, tak jak w każdą Niedzielę wybieramy się w podróż za Panem, gdzie podczas Eucharystii będziemy uczestnikami Jego życia, śmierci i chwalebnego zmartwychpowstania. Czy jesteśmy gotowi do pójścia za Panem, który proponuje nam dzisiaj niezwykłą podróż, która kończy się ofertą zbawienia? Aby pójść za Jezusem, musimy tak jak Jair, z dzisiejszej Ewangelii zawierzyć mu do końca i uwierzyć w Jego Boską moc.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów. Także dzisiaj Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  2. W nowym tygodniu: *We wtorek: święto Św. Tomasza, Apostoła; także we wtorek – po Mszy Św. wieczornej – Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z prośbami i podziękowaniami, które możemy składać do skrzyneczki przy zegarze. *W środę w naszej archidiecezji święto w rocznicę poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej. *Przed nami dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00 i po południu od 17.00 do 18.00. *W czwartek – od godz. 17.00: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania i Jubileuszową Nowenną z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości; również w czwartek o godz. 18.00 Msza Św. związku mszalnego. *Piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach Św. o godz.: 7.00 i 18.00. *Pierwsza sobota: po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP; a po Mszy Św. o 18.00 kolejny Wieczór Jana Pawła II z modlitwami i rozważaniem nauczania naszego Świętego Rodaka – serdecznie zapraszamy!
  3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  4. Dzieci i młodzież z Liturgicznej Służby Ołtarza i Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej w minionym tygodniu uczestniczyli w VINCENTIANIE – festiwalu muzyki chrześcijańskiej organizowanym przez kleryków naszego Zgromadzenia a jutro wraz z Księdzem Opiekunem wyruszają do pobliskich Piekar, gdzie w Centrum Edukacyjnym Radosna Nowina 2000, odbywać się będzie „Puchar Wizytatora” – spotkanie wspólnot Służby Liturgicznej z misjonarskich parafii, które ma charakter turnieju sportowego, intelektualnego i duchowego – życzymy im dobrego wypoczynku i wielu sukcesów.
  5. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie, a korzystającym z wakacji życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku w łączności z Panem Bogiem przez modlitwę i niedzielną Eucharystię.

 

Na rozpoczęty tydzień, przyjmijmy Boże błogosławieństwo, które niech będzie drogowskazem także na wakacyjnych szlakach naszego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *