Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VI. zwykła – 11.02.2018

Wprowadzenie:

Obchodzimy dziś Światowy Dzień Chorego. Warto tego dnia pomodlić się za chorych, którzy są wokół nas, i okazać im zwykłą ludzką życzliwość. W dzisiejszej Ewangelii widzimy trędowatego, który prosi Jezusa o uzdrowienie: „Jeśli zechcesz, możesz mnie oczyścić”. Któż z nas nie boryka się z jakąś chorobą ciała, albo dotykającą psychiki bądź duszy? I my możemy zwrócić się z wiarą do Jezusa. On zrozumie nasze słabości i niedomagania. Jezus ma moc, aby nas uzdrowić.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30, nabożeństwo eucharystyczne o godz. 17.30 – rozpoczniemy w ten sposób nasze modlitewne przygotowanie do Wielkiego Postu, kolejne modlitewne spotkania w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna adoracja, modlitwa różańcowa i Msza Św. – bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie nasze parafialne grupy i stowarzyszenia! W czasie wtorkowej adoracji i Mszy Św. rozpoczniemy, zgodnie z wezwaniem naszego Metropolity, „Jubileuszową Nowennę” w intencji Ojczyzny z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości oraz jako przygotowanie do beatyfikacji Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej.
  2. W nowym tygodniu: *Wtorek – o 18.00 Msza Św. i Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzynki przy zegarze. *W środę – przypada Popielec. W tym dniu obowiązuje abstynencja i post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki mogą zostać ograniczone co do ilości. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 16.30, 18.00 i 19.30. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. *W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy! *W piątek pierwsze nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dorosłych o godz.: 9.00 i 18.30; dla dzieci o godz. 17.00; dla młodzieży o 19.30. *W przyszłą niedzielę pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! Również za tydzień Msza Św. w języku ukraińskim w kaplicy dolnego kościoła.
  3. Rozpoczął się okres dorocznych rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym. Pragniemy jeszcze raz zachęcić do skorzystania z możliwości pomocy najuboższym w naszej Wspólnocie Parafialnej, poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku dochodowego dla organizacji pożytku publicznego, którą jest Stowarzyszenia Miłosierdzia. Dokładne informacje podane są na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do udziału w tej formie pomocy najuboższym, z góry dziękując za okazaną wielkoduszność.
  4. Jeszcze raz przypominamy i zapraszamy na pielgrzymkę do Wadowic organizowaną przez nasze parafialne Stowarzyszenie Cudownego Medalika w środę, 28. lutego w programie między innymi: nawiedzenie Bazyliki Ofiarowania NMP, zwiedzanie Muzeum w domu rodzinnym Jana Pawła II, klasztoru Ojców Karmelitów zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej; planowany koszt (w zależności od ilości chętnych osób) 40,– do 50 zł.
  5. Sezon zimowy to czas zwiększonych wydatków związanych z koniecznością ogrzewania kościoła – chcemy prosić o pomoc w pokryciu zwiększonych rachunków za ogrzewanie, na ten cele przeznaczone będą ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę – „Bóg zapłać!” za pomoc i wsparcie!
  6. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech błogosławieństwo Boże, które przyjmiemy na koniec tej Mszy Świętej umocni naszą wolę, abyśmy zawsze wybierali w życiu dobro, które jest gwarantem szczęścia.