Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. zwykła – 28.01.2018

Wprowadzenie:

Obecność Jezusa Chrystusa w ludzkim życiu jest nieocenionym szczęściem człowieka. Szatan drży przed Jezusem, bo wie kim On jest: „Święty Boży”. Mając Mistrza z Nazaretu w swoim życiu, który przekazuje naukę z „mocą”, jesteśmy pewni, że nie zginiemy. Przyjęcie Bożej prawdy z wiarą i wierność nauce Pana gwarantuje zbawienie.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Msza Św. dla dzieci pragnących w naszym kościele przystąpić do I. Komunii Św. i Ich Rodziców o godz. 16.30 (w górnym kościele); o godz. 17.00 – wspólne kolędowanie przygotowane przez Ministrantów, Lektorów oraz Dzieci i Młodzież Maryjną z okazji 100. lecia Niepodległości naszej Ojczyzny – serdecznie zapraszamy!!! Jutro przypada 2. rocznica śmierci Ks. Jana Tworzydło CM, który wiele lat pracował w naszej Wspólnocie – dzisiaj w czasie Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy polecać śp. Ks. Jana Bożemu Miłosierdziu.
  2. W nowym tygodniu: We wtorek – comiesięczne spotkanie Apostolatu Cudownego Medalika: rozpoczęcie o godz. 16.30 adoracją w kaplicy dolnego kościoła – zapraszamy wszystkich należących do tej Wspólnoty a także tych, którzy chcieliby dołączyć; o 18.00 Msza Św. i Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzynki przy zegarze. *W środę – wspomnienie Św. Jana Bosko, patrona wychowawców; również w środę: modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Przed nami Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od 16.30 do 18.00. *W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00 – zapraszamy! Także w czwartek Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00. *W piątek – przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane MB Gromnicznej dlatego w czasie Mszy Świętych – odprawianych o godz.: 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30 – będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia świec gromnicznych. Św. Jan Paweł II ogłosił to Święto Dniem Życia Konsekrowanego, będzie ten dzień obchodzony już po raz XXII., a naszymi ofiarami będziemy wspierać zakony kontemplacyjne. Z racji pierwszego piątku: odwiedziny Chorych w domach z Komunią Św. od godz. 9.00. *Sobota – pierwsza w miesiącu; po Mszy Św. porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i błogosławieństwo Św. Błażej z okazji przypadającego wspomnienia liturgicznego; po Mszy Św. o 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II z modlitwami i rozważaniem nauczania naszego Wielkiego Rodaka – serdecznie zapraszamy!
  3. Wczoraj zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie – kolędę, pragniemy, jako Duszpasterze serdecznie podziękować za wszystkie spotkania, rozmowy, za Waszą życzliwość i troskę o naszą Wspólnotę Parafialną i świątynię, za otwarte serca i drzwi Waszych domów i mieszkań – naszą wdzięczność chcemy wyrazić zapewnieniem o pamięci w modlitwie, o którą też Was prosimy; chcemy również modlitwą ogarnąć tych Parafian, którzy nie otworzyli przed nami drzwi swoich domów i mieszkań. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane przez Was ofiary, które będą wsparciem naszego misjonarskiego Seminarium Duchownego i naszej parafialnej inwestycji: budowy organów piszczałkowych w naszym kościele – jeszcze raz za wszystko szczere: „Bóg zapłać!”
  4. Na prośbę naszych Sióstr Miłosierdzia pragniemy przekazać ogłoszenie o rekrutacji od 1. lutego do Przedszkola nr 2 Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6 w Krakowie; zainteresowanych Rodziców zapraszamy do kontaktu z Przedszkolem – szczegóły na plakacie umieszczonym w gablotce informacyjnej.
  5. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Z okazji minionego już wprawdzie wspomnienia Patrona Pszczelarzy: Św. Ambrożego, dzisiaj przed naszym kościołem Pszczelarze proponują nam dobroczynne produkty ze Swoich pasiek – zapraszamy i polecamy.
  6. W ciągu ostatnich miesięcy władze miasta wprowadziły sporo zmian w organizacji ruchu. Zamontowano wiele słupków przez co doprowadzono do likwidacji kilku tysięcy miejsc parkingowych i utrudniono funkcjonowanie mieszkańcom i przedsiębiorcom. Obywatelski Komitet o nazwie „Nic o nas bez nas” prowadzi zbiórkę podpisów pod projektem uchwały zmierzającej do wyjaśnienia wszelkich nieprawidłowości. Podpisy można składać przed kościołem.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, które niech umocni naszą wolę, abyśmy wybierali zawsze to, co pochodzi od Boga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *