Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego – 25.12.2017

Wprowadzenie:

W tę radosną uroczystość gromadzimy się jako Kościół, aby składać Bogu dziękczynienie za Wcielenie Bożego Słowa, Jego Syna, który zamieszkał wśród nas i jest dla nas realnie obecny w Eucharystii. To ten sam, który był na początku, stał się człowiekiem i teraz jest sakramentalnie obecny między nami, aby udzielać nam swojego życia. Przyjmijmy z miłością Tego, który przychodzi do swojej własności.

Ogłoszenia:

Drodzy Siostry i Bracia! Kochani nasi Goście i Parafianie! Betlejemska Noc wciąż na nowo ukazuje nam Tajemnicę Boga, który chce zamieszkać pośród nas. Chrystus Pan wkracza w ludzką niedoskonałą, ułomną rzeczywistość, aby wypełnić ją swoją przemieniającą Miłością. Niech kontemplowanie prawdy Bożego Wcielenia będzie odkrywaniem, że nieważny jest chłód betlejemskiej stajni, ale ciepło kochających serc tworzących prawdziwy dom; nie liczy się ciemność nocy, ale światło przychodzącego Boga; nie ma znaczenia ubóstwo wobec takiego bogactwa, jakim jest dar nowo narodzonego Pana. Życzymy Wam – jako Duszpasterze – niech Boże Dziecię będzie źródłem wszelkiego dobra i błogosławi Waszym Rodzinom, naszej Wspólnocie Parafialnej i całej Umiłowanej Ojczyźnie – Szczęść Boże!

  1. Dzisiaj w Uroczystość Bożego Narodzenia i jutro, w drugi dzień Świąt, Msze Św. odprawiamy według porządku niedzielnego. Osoby, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i wszystkich Parafian zapraszamy na modlitwę dziękczynną i wspólne kolędowanie – dzisiaj o godz. 17.30.
  2. Jutro Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Naszymi modlitwami i ofiarami będziemy wspierać Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Nie będzie jutro nabożeństwa o godz. 17.30 – niech nasze domy rozbrzmiewają wspólnie śpiewanymi kolędami.
  3. Bardzo serdeczne: „Bóg zapłać!” – za składane osobiście czy przesłane życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniu Świąt: przy dekoracji kościoła, stawianiu szopki; dziękujemy za złożone ofiary na cele parafialne i dla ubogich, których mogliśmy obdarować dzięki posłudze Stowarzyszenia Miłosierdzia – jeszcze raz: „Bóg zapłać!”
  4. Życzymy dobrego świętowania w gronie rodziny czy przyjaciół, a Szanownym Jubilatom i Solenizantom, składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Składając sobie życzenia z okazji tego wielkiego święta przyjmijmy Boże błogosławieństwo i prośmy, by Pan błogosławił Ojczyznę miłą i wszystkie wioski z miastami, gdzie ludzie żyją w radości świątecznej, bo Słowo stało się Ciałem.