Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Adwentu – 24.12.2017 – Wigilia Narodzenia Pańskiego

Wprowadzenie:

Zgromadzeni we wspólnocie oczekujących na narodzenie Zbawiciela poprzez Eucharystię stajemy się uczestnikami Bożych obietnic: szczególnego błogosławieństwa i dóbr duchowych wypełnionych w Chrystusie. Dziękujmy zatem Bogu za obietnicę zesłania Jego Syna, i prośmy zarazem, abyśmy i my na wzór Maryi, pokornej służebnicy Pańskiej, byli zdolni przyjąć do naszych serc Jezusa, Syna Najwyższego.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj Msze Św. w naszym kościele tylko do południa – ostatnia o godz. 12.00. Wieczorem bowiem w rodzinach gromadzimy się na wspólnej wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o jej tradycyjną chrześcijańską oprawę. Jest to okazja do pojednania i scalenia naszych rodzin. Niech wieczerzy wigilijnej towarzyszy wspólna modlitwa, lektura Pisma Świętego z opisem Narodzin Zbawiciela, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. A później tradycyjnie o północy – PASTERKA – na którą wszystkich serdecznie zapraszamy. Ofiary, które zechcemy złożyć w czasie Mszy Św. pasterskiej przeznaczone będą na Fundusz Obrony Życia Archidiecezji Krakowskiej.
  2. Jutro uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze Św. według niedzielnego porządku, a we wtorek Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika, naszymi modlitwami i ofiarami wspierać będziemy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  3. Bardzo dziękujemy za złożone słodycze dla dzieci na Ukrainie z naszych misjonarskich parafii – już zostały przekazane – obdarowani zapewniają nas o wielkiej wdzięczności, modlitwie i składają najlepsze życzenia świąteczne; jeszcze raz „Bóg zapłać!” za każdy dar serca!
  4. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką – już świąteczne wydania. Możemy również nabyć pod chórem: opłatki i świece CARITAS na wigilijne stoły, kartki świąteczne oraz nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok Pański 2018. Bardzo dziękujemy w imieniu naszego Stowarzyszenia Miłosierdzia za przekazane produkty żywnościowe i chemiczne, którymi zostali obdarowani ubodzy i potrzebujący w naszej Wspólnocie Parafialnej. Dzisiaj jeszcze Wincentyńska Młodzież Maryjna i Liturgiczna Służba Ołtarza przeprowadzają kiermasz świąteczny – zapraszamy do odwiedzenia!
  5. Życzymy dobrej Wigilii i świątecznego czasu. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tych dniach – wśród nich i naszym Księżom Adamom, obchodzącym dzisiaj Swoje imieniny – składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech Boże błogosławieństwo umocni naszą pokorę, abyśmy pełni wiary oczekiwali przyjścia obiecanego Zbawiciela.