Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Wielkiego Postu – 26.03.2017

Wprowadzenie:

Przez chrzest zostaliśmy powołani do życia w światłości Chrystusowej. Przez wielkopostną pokutę mamy odrzucić grzechy, które są naszą ciemnością i powrócić do światła, które dla nas jaśnieje w Chrystusie. Niech więc dzisiaj, mocą Pana, otworzą się nasze oczy, byśmy dostrzegli światło Boga płynące z ofiary, w której uczestniczymy.

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy!
 2. W nowym tygodniu: *We wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00 – serdecznie zapraszamy należących do tej Wspólnoty a także tych, którzy chcieliby dołączyć do Stowarzyszenia. *W środę – kolejne spotkanie w ramach Seminarium o modlitwie o uwolnienie o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 9.00 i 18.30 – ze względu, że będzie to ostatni piątek miesiąca: Droga Krzyżowa będzie połączona z modlitwami o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II, dla młodzieży (także przygotowującej się do Bierzmowania) o godz. 19.30. *Sobota, pierwsza w miesiącu – po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 3. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim, którzy wczoraj w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w Dniu Świętości Życia podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego; można to uczynić jeszcze dzisiaj składając wypełnioną deklarację na stoliczku pod zegarem.
 4. Do kościołów stacyjnych w tegorocznym Wielkim Poście został włączony także nasz seminaryjny kościół Nawrócenia Św. Pawła przy ul. Stradomskiej 4, gdzie w środę, 29.03. o godz. 19.30 Mszę Św. odprawi Ks. bp Jan Szkodoń – zapraszamy do wielkopostnego pielgrzymowania!
 5. Wczoraj odbyły się „Warsztaty Wielkanocne” – dziękujemy wszystkim: dzieciom i rodzicom za uczestnictwo – wspólną modlitwę i przygotowania do zbliżających się Świąt, a także Ks. Adamowi oraz dzieciom i młodzieży z Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej i Liturgicznej Służby Ołtarza za przygotowanie i przeprowadzenie „Warsztatów” – bardzo dziękujemy!
 6. W najbliższą sobotę, 01.04. nasi młodzi parafianie przystąpią do Sakramentu Bierzmowania w kościele MB z Lourdes w czasie Mszy Św. o godz. 11.00 – polecamy ich Waszej pamięci i modlitwie.
 7. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy za tydzień w czasie wszystkich Mszy Św. Wydrukowany plan rekolekcji wyłożony jest przy wyjściach z kościoła jest także dostępny na stronie internetowej parafii. Zapraszając wszystkich do uczestnictwa polecamy ten czas i naszego Rekolekcjonistę Waszej modlitwie.
 8. W przyszłą niedzielę 2. kwietnia Ksiądz Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski będzie przewodniczył tradycyjnej już Drodze Krzyżowej ulicami Krakowa. Droga Krzyżowa rozpocznie się przed kolegiatą świętej Anny o godz. 20.20, natomiast zakończy się około godz. 22.00 pod „oknem papieskim\” – serdecznie zapraszamy!
 9. Spotkanie wszystkich osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy (czy to na listę zasadniczą czy rezerwową) odbędzie się we wtorek, 28.03. o godz. 19.30 w sali parafialnej przy parafii MB z Lourdes – obecność obowiązkowa.
 10. Pragniemy także przekazać zaproszenie na kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o Krowodrzy”, które odbędzie się w czwartek, 30.03. o godz. 17.30 w Bibliotece Kraków, przy ul. Królewskiej 59 – szczegóły na plakacie.
 11. Pod chórem można nabywać: Baranki Wielkanocne za znakiem „CARITAS”, kartki świąteczne, palmy – które są dziełem pomocy dla najuboższych. Wystawiony jest również kosz na trwałe produkty żywnościowe i artykuły chemiczne, które przed Świętami zostaną przekazane przez Stowarzyszenie Miłosierdzia osobom i rodzinom potrzebującym w naszej Wspólnocie – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca! Dziękujemy także za składane przy wyjściu z kościoła do skarbon ofiary na kwiaty do Bożego Grobu!
 12. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
 13. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tych dniach życzymy wielu łask oraz błogosławieństwa Bożego i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Wielkopostna pokuta trwa. Oświeceni Bożym słowem i umocnieni Ciałem Chrystusa, z Bożym błogosławieństwem idźmy czynić owoce pokuty.