Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek – Święto Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika – 26.12.2016

Wprowadzenie:

Bardzo zmieniła się od wczoraj atmosfera liturgii, która dziś przepełniona jest męczeńską krwią Św. Szczepana. Jego świadectwo pokazuje nam jak my powinniśmy odpowiedzieć na bożonarodzeniowe wezwanie Jezusa i przypomina równocześnie, że nie ma wiary bez osobistego wyrzeczenia i ofiary. Niech ta święta liturgia da nam moc na trwanie w świadectwie.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj drugi dzień Świąt, Msze Św. odprawiamy według porządku niedzielnego. Nie będzie nabożeństwa o 17.30 – ale zachęcamy do wspólnego kolędowania w naszych domach. „Bóg zapłać!” za złożone ofiary którymi, wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  2. Jutro, we wtorek – Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Modlitwom całej Wspólnoty Parafialnej polecamy Ks. Jana Kaczmarka CM, który obchodzi dzień imienin – Msza Św. w intencji Czcigodnego Solenizanta jutro o godz. 18.00. Środa – Święto Świętych Młodzianków, Męczenników. Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  3. W piątek, 30.12. – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Msze Św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 18.00. Będziemy modlić się i polecać, za wstawiennictwem Świętej Rodziny, wszystkie nasze rodziny – prosząc o Ich uświęcenie. Ze względu na szczególny charakter Oktawy Bożego Narodzenia nie obowiązuje w ten piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i dnia pokuty. Będzie to ostatni piątek miesiąca – nasze tradycyjne nabożeństwo z modlitwami o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II o godz. 18.00.
  4. W sobotę, 31. grudnia – ostatni dzień Roku Pańskiego 2016. Uroczysta Msza Św. i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 18.00.
  5. Najbliższa niedziela to pierwszy dzień Nowego Roku – oddajemy cześć Maryi, Świętej Bożej Rodzicielce. Jednocześnie, z woli Ojca Św., jest to Światowy Dzień Pokoju. Msze Św., jak w każdą niedzielę, a o godz. 17.30 nabożeństwo kolędowe na które serdecznie zapraszamy!
  6. Odwiedziny duszpasterskie – kolędę, rozpoczniemy 2. stycznia 2017 roku. Program wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablocie, jest na stronie internetowej parafii oraz wydrukowany i wyłożony pod chórem.
  7. Życzymy w dalszym ciągu: dobrego świętowania w gronie rodziny i przyjaciół, zapewniając o pamięci modlitewnej przy żłóbku Nowonarodzonego!

 

„Kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony” — niech te słowa Chrystusa towarzyszą nam w radości świątecznej i w szarych dniach, aby nasze święta nie były tylko zrywem uczucia, ale świadectwem wiary i życia. Na to wytrwanie w odważnym wyznawaniu Prawdy, błogosławi nas Bóg.