Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Adwentu – 04.12.2016.

Wprowadzenie:

Dzisiaj, w drugą niedzielę Adwentu, liturgia ukazuje nam Jana Chrzciciela, który stanął na przełomie Starego i Nowego Przymierza jako zwiastun i przewodnik Mesjasza, aby głosić Jego obecność wśród ludu. Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli stać się uczestnikami zbawienia, które przygotował nam Pan.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory z 2. niedzieli Adwentu o godz. 17.30 – zapraszamy do modlitwy śpiewem psalmów. „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj do puszek ofiary na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  2. Tradycyjne Msze Św. roratnie odprawiamy: w dni powszednie o godz. 7.00, a także we wtorki i czwartki o g. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami. Niech uczestnictwo w Roratach, pomoże nam w owocnym przeżywaniu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego.
  3. W nowym tygodniu: *W środę – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Również w środę: modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym – od godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. Także w środę Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *Czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00. Jak w każdy czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej Wspólnocie Parafialnej rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Kapłan z naszego Zgromadzenia: Ks. Łukasz Patoń CM, pracujący w niedalekich Piekarach w prowadzonym przez Misjonarzy Liceum „Radosna Nowina 2000”. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie, jest też na stronie internetowej Parafii, a w tygodniu wydrukowany na kartkach pojawi się w kościele. Zapraszając wszystkich bardzo serdecznie polecamy Waszym modlitwom ten szczególny czas. Także w przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  5. Zapowiadane już „Warsztaty Adwentowe” dla dzieci i rodziców; na które zapraszają: Wincentyńska Młodzież Maryjna i Liturgiczna Służba Ołtarza odbędą się w sobotę, 10. grudnia od godz. 14.00. Zaproszenia na „Warsztaty” są jeszcze do odebrania na stoliczku pod chórem i w zakrystii.
  6. W sobotę, 10.12. – jako kontynuacja rekolekcji Światowych Dni Młodzieży w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego spotkanie z cyklu „Ogień dla nas i całego świata”, poprowadzi je ks. bp Grzegorz Ryś, początek o godz. 16.30, Eucharystia o godz. 18.00 – zapraszamy wszystkich serdecznie!
  7. I jeszcze inne zaproszenia: *Jutro w Sanktuarium Św. Jana Pawła II o godz. 17.00 koncert znakomitego chóru z Pescary – szczegóły na plakacie. *Od 7. do 10. grudnia w kinach Kijów oraz Mikro odbywać się będzie Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA 2016. W każdym dniu przewidziana jest projekcja kilku premierowych filmów, spotkania z reżyserami i inne wydarzenia związane z Festiwalem – szczegóły na plakacie i na stronie Internetowej Festiwalu. *Kolejne spotkanie z cyklu: „Porozmawiajmy o Krowodrzy” odbędzie się w piątek, 9. grudnia, o godz. 17.30 w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką”, ul. Szczepańska 1. *Pragniemy także zwrócić Waszą uwagę na plakat Fundacji zajmującej się pozyskiwaniem i gromadzeniem dawców szpiku informujący o najbliższej akcji rejestracji potencjalnych dawców, która odbędzie się 10. i 11. grudnia w kilku centrach handlowych.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele. Na stoliku pod chórem możemy otrzymać świece na wigilijne stoły rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, są również opłatki i kartki świąteczne. Tradycyjnie przed świętami wystawiony jest pod chórem kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Bożym Narodzeniem nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże rodzinom i osobom ubogim i potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej, za każdy odruch serca bardzo dziękujemy, dziękujemy także za już przekazane dla dzieci ze szkoły po sąsiedzku słodycze i upominki!
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”. Oto nasze adwentowe zadanie, oto program naszego chrześcijańskiego działania. Na trud jego realizacji przyjmijmy teraz błogosławieństwo Pana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *