Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XII. zwykła – 19.06.2016

Wprowadzenie:

„A wy za kogo Mnie uważacie?” – pyta Jezus. Nie jest to pytanie o wyuczoną formułkę czy pogląd otoczenia na osobę Chrystusa. To jest pytanie skierowane do każdego z nas o to, kim właściwie jest Jezus dla mnie. Jezus mówi dalej: „Jeśli kto chce iść za Mną”. Jeśli chcesz. To musi być twoja decyzja, w dodatku podejmowana każdego dnia na nowo. Niech uczestnictwo w Eucharystii wzmocni nasze pragnienie Boga. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj na tacę ofiary, które pomogą pokrywać koszty zakupu i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: o godz. 17.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w tygodniu po Mszach Św. wieczornych – serdecznie zapraszamy!
  3. W tym tygodniu: *Wtorek – wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Również we wtorek 48. rocznicę święceń kapłańskich wspomina Ks. Augustyn Konsek CM – polecamy Czcigodnego Jubilata modlitwom całej Wspólnoty Parafialnej. *W środę – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Także w czwartek Dzień Ojca: pamiętajmy w tym dniu szczególnie o naszych ojcach, wypraszając dla żyjących łaskę Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych łaskę wiecznego zbawienia. *W piątek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela – w czasie Mszy Św. odprawianych o godz.: 7.00 i 18.00, będziemy pamiętać o naszych duszpasterzach: o zmarłym niedawno śp. Ks. Janie Tworzydle CM oraz z wdzięcznością polecać budowniczego i pierwszego proboszcza Ks. Jana Kowalika CM, z okazji imienin, a także przypadającej w tym dniu 60. rocznicy święceń kapłańskich – zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy. Jako, że będzie to ostatni piątek miesiąca: w czasie nabożeństwa modlić się będziemy o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II – zapraszamy! Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. *W sobotę, 25.06. – comiesięczny dzień skupienia i modlitwy wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – modlitwa różańcowa o godz. 17.30, później Msza Św. Również w sobotę: już czwarte spotkanie osób, które uczestniczyły w minionych latach w rekolekcjach Oazowych w misjonarskich ośrodkach: Zakopane – Olcza, Odporyszów, Orawka i innych. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w kaplicy dolnego kościoła – zapraszamy bardzo serdecznie!
  4. Jeszcze raz serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które pomogą pokrywać koszty budowy organów w naszym kościele – dziękujemy za zrozumienie i życzliwość!
  5. W związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży przypominamy, że ciągle oczekujemy i prosimy o przyjęcie pielgrzymów do Swoich domów – chętni mogą złożyć deklaracje w zakrystii lub kancelarii parafialnej – brakuje nam jeszcze około 50. miejsc.
  6. Organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę – w ramach Pielgrzymki Stowarzyszenia Cudownego Medalika – wyjazd w sobotę, 09. lipca o godz. 7.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  7. Decyzją Księdza Wizytatora Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy posługę duszpasterską w naszej Wspólnocie Parafialnej kończy Ks. Łukasz Sztorc CM – za posługę Ks. Łukasza chcemy dziękować w czasie Mszy Św. w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 – serdecznie zapraszamy!
  8. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu – wśród nich Ks. Augustynowi z okazji rocznicy święceń kapłańskich – składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Idźmy za Jezusem, który nam teraz błogosławi w codzienne życie. Tylko z Nim możemy dotrzeć do domu Ojca.