Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IX. zwykła – 29.05.2016.

Wprowadzenie:

Wiara jest wielkim darem. Tylko oczyma wiary możemy odczytać słowa i znaki Boga objawiającego się w historii. Wiara oznacza całkowite zawierzenie, zaufanie Chrystusowi, w którym działa moc Boża. Nasza wiara w Chrystusa, nasze całkowite zaufanie Chrystusowi, ma znaczenie i wartość nie tylko dla nas samych, lecz i dla innych. Niech ta liturgia uprzytomni nam, że od wiary każdego z nas zależy życie innych.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała: od poniedziałku do piątku zapraszamy na nabożeństwa z procesją eucharystyczną o godz. 18.30. Zachęcamy do licznego udziału: dzieci sypiące kwiatki, dzieci w strojach komunijnych, Lektorów, Ministrantów, Harcerzy, Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej i wszystkich wiernych. Na zakończenie Oktawy – w czwartek – specjalne błogosławieństwo dzieci, a także wianków z ziół i kwiatów.
  3. W tym tygodniu: *We wtorek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie nabożeństw majowych. *Środa. 01.06. – wspomnienie Św. Justyna, rozpoczynamy miesiąc czerwiec: czcimy w tym miesiącu Najświętsze Serce Pana Jezusa – nabożeństwa po Mszach Św. wieczornych – na pierwsze zapraszamy szczególnie wszystkie dzieci z okazji Ich święta: Dnia Dziecka. Również w środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w dolnym kościele. Przed nami Dni Eucharystyczne – pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00 i po południu od 16.30 do 18.00. *W pierwszy czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania od godz. 17.00. Także w czwartek Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00. *W pierwszy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00, po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty. W pierwszy piątek odwiedzimy Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *Pierwsza sobota – liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, po Mszy Św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Po Mszy Św. o 18.00 – Wieczór Jana Pawła II, z rozważaniem nauczania i modlitwami za wstawiennictwem naszego Świętego Rodaka – zapraszamy serdecznie!
  4. W niedzielę za dwa tygodnie: 12.06., zapraszamy na spotkanie osoby, które zadeklarowały chęć przyjęcia pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży. Odbędą się dwa spotkania: po Mszy Św. o 10.30 i po 18.00 w sali dolnego kościoła. Spotkaniem tym rozpoczniemy peregrynację miniatur symboli ŚDM w mieszkaniach i domach Parafian przyjmujących pielgrzymów. Zapraszamy również te osoby, które zdecydują się ugościć młodych pielgrzymów oraz chcą dowiedzieć się więcej o ŚDM.
  5. Zapraszamy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej (w ramach Pielgrzymki Apostolatu MARGARETKA) – wyjazd w sobotę, 11. czerwca o godz. 7.00. Chętne osoby prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu – wśród nich i Ks. Adamowi wspominającemu jutro rocznicę święceń kapłańskich – składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Podziwiamy pokorę i bezgraniczną ufność setnika. Niech jego wiara będzie dla nas wezwaniem do zawierzenia Bogu, który nam błogosławi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *