Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Wielkiego Postu – 06.03.2016

Wprowadzenie:

Każda Eucharystia jest to spotkanie człowieka z miłosiernym Ojcem, który ofiaruje swojego Syna – Jezusa Chrystusa na ofiarę Krzyża za nasze grzechy i całego świata. Jezus umiera po to, abyśmy my mogli narodzić się do życia: życia z Bogiem Ojcem w Królestwie Niebieskim.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  2. Poniedziałek – adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 19.00 – prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. – zapraszamy wszystkich na chwilę wielkopostnej refleksji i osobistej modlitwy. *We wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *W środę – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej, w nieco zmienionym porządku: dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 9.00 oraz o 19.00dla dorosłych i młodzieży, ta droga krzyżowa będzie miała szczególny charakter chcemy bowiem uczcić 94. rocznicę śmierci naszej Patronki Bł. Anieli Salawy, która przypada w sobotę, będziemy rozważać cierpienie Chrystusa wsłuchując się w teksty naszej Błogosławionej Patronki, zapisane w Jej „Dzienniczku”.
  3. Również w tym tygodniu: w czwartek, 10.03. w naszym kościele koncert organowy w wykonaniu prof. Marcina Szelesta z Akademii Muzycznej, w ramach 21. Dni Bachowskich. Początek o godz. 19.00, zapraszamy – wstęp wolny.
  4. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy już za tydzień. Program wywieszony jest w gablocie i umieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszając wszystkich do udziału polecamy ten czas i naszego Rekolekcjonistę Waszej modlitwie.
  5. Również w przyszłą niedzielę po raz kolejny przejdzie ulicami Krakowa Akademicka Droga Krzyżowa – rozpoczęcie przy kolegiacie Św. Anny o godz. 20.30. Także za tydzień: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  6. Serdecznie zapraszamy na wydarzenie „Młodzi i Miłosierdzie”, skierowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbywające się w Tauron Arenie w dniach 15-16 marca. W programie między innymi: modlitwa wraz z przejściem przez symboliczną bramę miłosierdzia, świadectwo Jerzego Dudka, koncert Arkadio oraz Maleo Reggae Rockers. Zachęcamy również wolontariuszy do pomocy. Więcej informacji na młodziimiłosierdzie.pl.
  7. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary składane do skarbon na kwiaty do Bożego Grobu.
  8. Polecamy na czas Wielkiego Postu prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  9. Od tygodnia przy wyjściu z kościoła można nabywać: Baranki Wielkanocne za znakiem „CARITAS”, kartki świąteczne, palmy – które są dziełem pomocy dla najuboższych. Wystawiony jest również pod chórem kosz na trwałe produkty żywnościowe i artykuły chemiczne, które przed Świętami zostaną przekazane przez Stowarzyszenie Miłosierdzia osobom i rodzinom potrzebującym w naszej Wspólnocie – „Bóg zapłać!” za każdy dar serca!
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Szanownych Solenizantów i Jubilatów, świętujących w tych dniach, zapewniamy o pamięci w modlitwie i życzymy błogosławieństwa Bożego!

 

Idźmy do naszych domów umocnieni Bożym błogosławieństwem, abyśmy mówili, żyli i przebaczali tak jak sam Bóg.