Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Wielkiego Postu – 28.02.2016

Wprowadzenie:

„Nawracajcie się, bliskie jest Królestwo Niebieskie” – słyszymy podczas liturgii w tę Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu. Każdy kolejny dzień jest dla nas okazją do nawrócenia, każdy napotkany człowiek oczekuje naszego świadectwa. Dzisiaj w naszej parafii wspominamy także świadka Jezusa: śp. Biskupa Albina Małysiaka, naszego współbrata ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy, którego misją było: z radością głosić Ewangelię. Witam wśród nas panów: Marka Mirosławskiego i Łukasza Lecha – autorów ksiązki i filmu o radosnym Biskupie. Podczas Mszy Św. usłyszymy świadectwo, które nich umocni nas w realizacji własnego powołania i wypełniania życia pogodą ducha i miłością ku Bogu i bliźnim, tak, jak to czynił biskup Albin Małysiak.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  2. W środę – spotkanie modlitewne Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła – zapraszamy! Przed nami Dni Eucharystyczne: okazja do Sakramentu Pokuty w czwartek, piątek i sobotę rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od godz. 16.30 do 18.00. *W pierwszy czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00. *W pierwszy piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 16.45, dla dorosłych o godz. 9.00 i 18.30, dla młodzieży o 19.30. Odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. W piątek przypada Święto Św. Kazimierza, Królewicza – patrona archidiecezji krakowskiej. Wyjątkowo w tym tygodniu spotkanie przed Sakramentem Bierzmowania dla klas III. w piątek po drodze krzyżowej dla młodzieży. *Pierwsza sobota – rano po Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II z rozważaniem nauki i modlitwami za wstawiennictwem naszego Świętego Rodaka – serdecznie zapraszamy!
  3. W środę, 02.03., o godz. 14.00 w naszym kościele koncert dyplomowy studenta Akademii Muzycznej Adama Jastrzębskiego, W programie organowe utwory solowe i z orkiestrą barokową. Zapraszamy – wstęp wolny.
  4. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy za dwa tygodnie, w 5. niedzielę Wielkiego Postu. Już dzisiaj zapraszając wszystkich do udziału polecamy ten czas i naszego Rekolekcjonistę Waszej modlitwie.
  5. Kościoły otwarte przez całą dobę, modlitwa i spowiedź św. Młodzi z duszpasterstw akademickich Krakowa odpowiadają na zaproszenie papieża Franciszka i organizują „24 godziny dla Pana” – szczegóły, tego niezwykłego wydarzenia, na plakacie w gablotce i w Internecie.
  6. Polecamy na czas Wielkiego Postu prasę katolicką dostępną w naszym kościele. Pod chórem – w ramach działalności charytatywnej – rozprowadzane są kartki świąteczne i wielkanocne baranki.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Szanownych Solenizantów i Jubilatów, świętujących w tych dniach, zapewniamy o pamięci w modlitwie i życzymy błogosławieństwa Bożego!

Niech błogosławieństwo Boga umocni naszą wiarę w Tego, który oddał za nas życie na drzewie krzyża, tylko dlatego, abyśmy my mieli życie, które nigdy się nie kończy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *