Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Adwentu – 13.12.2015

Wprowadzenie:

„Radujcie się zawsze w Panu” – takie wezwanie słyszymy w liturgii dzisiaj, w Niedzielę „Gaudete”, czyli Radości, w niedzielę, kiedy rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe. Jaki jest powód naszej radości? „Pan jest blisko!” – woła św. Paweł. Oczekujemy przyjścia Chrystusa. Obyśmy potrafili Go spotkać w naszych codziennych obowiązkach, w członkach rodziny, w potrzebujących pomocy, w Eucharystii. Pan jest blisko!

Witamy wśród nas Ks. Dariusza Błaszczyka CM, który poprowadzi tegoroczne rekolekcje i ogarniamy go serdeczną modlitwą.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30; nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. Msze Św. roratnie: w dni powszednie o godz. 7.00, a także we wtorki i czwartki o godz. 18.00. W środę, 16.12. rozpoczniemy odprawianie Nowenny do Dzieciątka Jezus.
  3. Nawiązując do programu rekolekcji bardzo prosimy o pomoc osobom chorym, starszym, samotnym w dotarciu do kościoła na Mszę Św. we wtorek o godz. 9.00, aby mogły skorzystać z Sakramentu Pokuty oraz Sakramentu Chorych. Natomiast wszystkich gimnazjalistów – w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania – zapraszamy na spotkania rekolekcyjne w poniedziałek i wtorek: adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00, a o 19.30 konferencja dla nich w dolnym kościele, w środę zgodnie z programem naszych rekolekcji parafialnych.
  4. W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  5. W przyszłą niedzielę: spotkanie i Msza Św. dla Rodziców i Dzieci, które w naszym kościele chcą przystąpić do I. Komunii Św. – o godz. 16.30 w kaplicy dolnego kościoła. Także za tydzień składane na tacę ofiary – za które serdeczne: „Bóg zapłać!” – będą pomocą w pokrywaniu kosztów budowy naszych organów piszczałkowych.
  6. W gablotce – obok ogłoszeń – umieszczone jest podziękowanie Rady Rodziców działającej przy naszej szkole po sąsiedzku, za złożone upominki dla dzieci z okazji Św. Mikołaja.
  7. Jeszcze w tym tygodniu będzie wystawiony pod chórem kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Bożym Narodzeniem nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże rodzinom i osobom ubogim i potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej, za każdy odruch serca bardzo dziękujemy!
  8. Przypominamy ciągle i prosimy: o zgłaszanie się wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w czasie ŚDM, a także o zgłaszanie rodzin, które byłyby gotowe przyjąć do siebie młodych pielgrzymów, którzy przybędą do Krakowa – kontakt w kancelarii parafialnej lub przez adres mailowy podany w ogłoszeniach (blsalawakrakowSDM@gmail.com) i na stronie internetowej parafii.
  9. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką. Możemy również nabyć pod chórem: opłatki, świece CARITAS, które są świątecznym Dziełem Pomocy dzieciom i ubogim, kartki świąteczne oraz nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok Pański 2016.
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

W duchu wdzięczności, przyjmijmy błogosławieństwo, które niech będzie dla nas radością w dzisiejszym dniu i rozpoczętym tygodniu.