Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Adwentu – 06.12.2015.

Wprowadzenie:

Trwając w czasie oczekiwania na przyjście Chrystusa, słyszymy dziś wołanie: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!”. Adwent jest nie tylko czasem czekania na Boże Narodzenie, ale przede wszystkim przygotowania swojego serca na spotkanie z Panem Jezusem. Modlimy się dzisiaj o to, pamiętamy również w naszych modlitwach o Kościele na Wschodzie, zwłaszcza w krajach byłego Związku Radzieckiego, prosząc dla naszych Sióstr i Braci w wierze o moc Ducha Św. i Boże błogosławieństwo.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – w intencji Kościoła na Wschodzie, który wspieramy dzisiaj naszą modlitwą i ofiarami składanymi do puszek – za które serdeczne „Bóg zapłać!”
  2. Zapraszamy na Msze Św. roratnie: w dni powszednie o godz. 7.00, a także we wtorki i czwartki o godz. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami. Dzieci zapraszamy, także w pozostałe dni na poranne Roraty. Niech uczestnictwo w Roratach, pomoże nam w owocnym przeżywaniu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego.
  3. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 10.30 Msza Św. dziękczynno – błagalna w intencji pszczelarzy – w przeddzień Ich Patrona: Św. Ambrożego. Przy tej okazji pszczelarze z Krowoderskiego Koła Pszczelarzy zapraszają przed kościołem do degustacji sowich produktów.
  4. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – w wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia i rozpoczęcia w Rzymie przez Papieża Franciszka Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia zapraszamy na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu, prowadzoną przez Odnowę w Duchu Św. od godz. 19.00. *Wtorek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze Św. w naszym kościele o godz.: 7.00 i 18.00 – zapraszamy! Także we wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *Środa – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 – w dolnym kościele. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej Wspólnocie Parafialnej rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Kapłan z naszego Zgromadzenia: Ks. Dariusz Błaszczyk CM, pełniący wiele lat posługę na Białorusi a obecnie pracujący w niedalekich Piekarach w prowadzonym przez Misjonarzy Liceum „Radosna Nowina 2000”. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie, jest też na stronie internetowej Parafii, a w tygodniu wydrukowany na kartkach pojawi się w kościele. Zapraszając wszystkich bardzo serdecznie polecamy Waszym modlitwom ten szczególny czas. Także w przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  6. Tradycyjnie przed świętami wystawiony jest pod chórem kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Bożym Narodzeniem nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże rodzinom i osobom ubogim i potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej, za każdy odruch serca bardzo dziękujemy!
  7. W najbliższą sobotę: 12. grudnia rozpoczną się oficjalne rekolekcje przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Gośćmi pierwszego z siedmiu spotkań zatytułowanych „Dla nas i całego świata” będą ojcowie misjonarze ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii. Podczas spotkań, które odbywać się będą raz w miesiącu w sobotnie popołudnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, specjalnie zaproszeni goście z Polski i świata będą mówić o miłosierdziu oraz poprowadzą modlitwy. Każde spotkanie ma mieć podobny scenariusz. Rozpocznie się o godz. 16.30 od rozmowy na temat uczynków miłosierdzia. Uczestnicy rekolekcji obejrzą również filmy przygotowane przez duszpasterstwa akademickie o krakowskich świętych, którzy czynili miłosierdzie. O godz. 18:00 będą uczestniczyć w Eucharystii, a następnie wysłuchają konferencji. Spotkanie zakończy modlitwa uwielbienia. Przypominamy również: o zgłaszanie się wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w czasie tych dni, a także o zgłaszanie rodzin, które byłyby gotowe przyjąć do siebie młodych pielgrzymów, którzy przybędą do Krakowa na spotkanie młodych z całego świata – kontakt w kancelarii parafialnej lub przez adres mailowy podany w ogłoszeniach (blsalawakrakowSDM@gmail.com) i na stronie internetowej parafii.
  8. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką. Możemy również nabyć pod chórem: opłatki, świece CARITAS, które są świątecznym Dziełem Pomocy dzieciom i ubogim, kartki świąteczne oraz nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok Pański 2016.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy, niech pobudzi naszą wiarę, dzięki której będziemy mogli wyprostować wszystkie zakręty na drodze do nieba.