Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Adwentu – 06.12.2015.

Wprowadzenie:

Trwając w czasie oczekiwania na przyjście Chrystusa, słyszymy dziś wołanie: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego!”. Adwent jest nie tylko czasem czekania na Boże Narodzenie, ale przede wszystkim przygotowania swojego serca na spotkanie z Panem Jezusem. Modlimy się dzisiaj o to, pamiętamy również w naszych modlitwach o Kościele na Wschodzie, zwłaszcza w krajach byłego Związku Radzieckiego, prosząc dla naszych Sióstr i Braci w wierze o moc Ducha Św. i Boże błogosławieństwo.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – w intencji Kościoła na Wschodzie, który wspieramy dzisiaj naszą modlitwą i ofiarami składanymi do puszek – za które serdeczne „Bóg zapłać!”
  2. Zapraszamy na Msze Św. roratnie: w dni powszednie o godz. 7.00, a także we wtorki i czwartki o godz. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami. Dzieci zapraszamy, także w pozostałe dni na poranne Roraty. Niech uczestnictwo w Roratach, pomoże nam w owocnym przeżywaniu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego.
  3. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 10.30 Msza Św. dziękczynno – błagalna w intencji pszczelarzy – w przeddzień Ich Patrona: Św. Ambrożego. Przy tej okazji pszczelarze z Krowoderskiego Koła Pszczelarzy zapraszają przed kościołem do degustacji sowich produktów.
  4. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – w wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia i rozpoczęcia w Rzymie przez Papieża Franciszka Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia zapraszamy na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu, prowadzoną przez Odnowę w Duchu Św. od godz. 19.00. *Wtorek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze Św. w naszym kościele o godz.: 7.00 i 18.00 – zapraszamy! Także we wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *Środa – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 – w dolnym kościele. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej Wspólnocie Parafialnej rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Kapłan z naszego Zgromadzenia: Ks. Dariusz Błaszczyk CM, pełniący wiele lat posługę na Białorusi a obecnie pracujący w niedalekich Piekarach w prowadzonym przez Misjonarzy Liceum „Radosna Nowina 2000”. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie, jest też na stronie internetowej Parafii, a w tygodniu wydrukowany na kartkach pojawi się w kościele. Zapraszając wszystkich bardzo serdecznie polecamy Waszym modlitwom ten szczególny czas. Także w przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  6. Tradycyjnie przed świętami wystawiony jest pod chórem kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Bożym Narodzeniem nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże rodzinom i osobom ubogim i potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej, za każdy odruch serca bardzo dziękujemy!
  7. W najbliższą sobotę: 12. grudnia rozpoczną się oficjalne rekolekcje przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Gośćmi pierwszego z siedmiu spotkań zatytułowanych „Dla nas i całego świata” będą ojcowie misjonarze ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia z Brazylii. Podczas spotkań, które odbywać się będą raz w miesiącu w sobotnie popołudnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, specjalnie zaproszeni goście z Polski i świata będą mówić o miłosierdziu oraz poprowadzą modlitwy. Każde spotkanie ma mieć podobny scenariusz. Rozpocznie się o godz. 16.30 od rozmowy na temat uczynków miłosierdzia. Uczestnicy rekolekcji obejrzą również filmy przygotowane przez duszpasterstwa akademickie o krakowskich świętych, którzy czynili miłosierdzie. O godz. 18:00 będą uczestniczyć w Eucharystii, a następnie wysłuchają konferencji. Spotkanie zakończy modlitwa uwielbienia. Przypominamy również: o zgłaszanie się wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w czasie tych dni, a także o zgłaszanie rodzin, które byłyby gotowe przyjąć do siebie młodych pielgrzymów, którzy przybędą do Krakowa na spotkanie młodych z całego świata – kontakt w kancelarii parafialnej lub przez adres mailowy podany w ogłoszeniach (blsalawakrakowSDM@gmail.com) i na stronie internetowej parafii.
  8. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką. Możemy również nabyć pod chórem: opłatki, świece CARITAS, które są świątecznym Dziełem Pomocy dzieciom i ubogim, kartki świąteczne oraz nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok Pański 2016.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy, niech pobudzi naszą wiarę, dzięki której będziemy mogli wyprostować wszystkie zakręty na drodze do nieba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *