Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXIII. zwykła – 15.11.2015

Wprowadzenie:

Dzisiaj usłyszymy o powtórnym przyjściu Chrystusa „z wielką mocą i chwałą”. Czy przeraża nas myśl o zbliżającym się nieuchronnie końcu świata? Wypełnianie wezwania: „Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli stanąć przed Synem Człowieczym” może nam pomóc w oczekiwaniu na ten moment w pokoju i bez lęku.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo różańcowe z modlitwami za Zmarłych ze Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 17.30. Także dzisiaj przed kościołami w całej Polsce przeprowadzana jest kwesta na rzecz Światowych Dni Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w naszym mieście – „Bóg zapłać!” za każdy gest dobrego serca!
  2. W tym tygodniu: modlitwa różańcowa za Zmarłych polecanych w Wypominkach codziennie o godz. 17.30.
  3. W nowym tygodniu: *Środa – o godz. 19.30 odbędzie się w naszym kościele spotkanie modlitewne. Bardzo serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału we wspólnym uwielbieniu, które poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Św. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę, kończąc rok liturgiczny, obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Również za tydzień: spotkanie i Msza Św. dla Rodziców i Dzieci pragnących przystąpić do I. Komunii Św. w naszym kościele – o godz. 16.30 w dolnym kościele.
  5. Serdeczne „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć w przyszłą niedzielę, a które będą przeznaczone na pokrywanie kosztów budowy organów w naszym kościele.
  6. Młodzieży gimnazjalnej z klas II. i III. przypominamy, że w tym tygodniu odbędą się spotkania formacyjne przed Sakramentem Bierzmowania.
  7. W imieniu Dyrekcji i Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 34, z ul. Urzędniczej 65, serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się w sobotę, 21. listopada w godzinach: 10.30 – 13.30.
  8. Zbliża się dzień Św. Mikołaja – dzień radości, zwłaszcza dla dzieci, chcielibyśmy też sprawić radość dzieciom z naszej szkoły po sąsiedzku, do której uczęszczają dzieci z dysfunkcjami i niepełnosprawnością; dlatego zwracamy się z prośbą o drobne upominki, które sprawiłyby im radość – maskotki, słodycze, przybory szkolne. Pod chórem będzie wystawiony kosz do którego można będzie składać podarunki dla dzieci – z gór wielkie: „Bóg zapłać!”
  9. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Możemy również nabyć pod chórem nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok 2016.
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Otwórzmy nasze serca na moc błogosławieństwa Bożego, które ma moc oświetlić wszystkie nasze mroki codziennego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *