Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 24.05.2015

Wprowadzenie:    Tak jak Uczniowie Chrystusa, gromadzimy się w Wieczerniku, aby sprawować Najświętszą Ofiarę. Dziś na sprawowaniu Eucharystii gromadzi nas uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To w Niej przez Ducha Świętego dopełnione zostaje paschalne dzieło Jezusa Chrystusa. Darem Jego jest Duch Święty, przez którego nieustannie Bóg odnawia nasze serca i oblicze ziemi. Prośmy podczas tej Mszy Świętej, aby Duch Święty był obecny zawsze w naszym życiu, byśmy posiedli Jego dary dla dobra całej wspólnoty Kościoła. „Bóg zapłać!” za dzisiejsze ofiary na tacę, które przeznaczone będą na pokrycie kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  2. Jeszcze w tym tygodniu zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa majowe.
  3. W nowym tygodniu: *Jutro – drugi dzień świąteczny: Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – Msze Św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30, nabożeństwo majowe o 17.30. Jutro również Dzień Skupienia i Modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego: zapraszamy na „majówkę” o 17.30 i Mszę Św. o 18.00. *We wtorek – obchodzić będziemy Dzień Matki – postarajmy się chociaż drobnym gestem wyrazić naszą wdzięczność i pamięć, zwłaszcza poprzez modlitwę: prosząc dla naszych żyjących Mam o Boże błogosławieństwo a dla Zmarłych o radość nieba – Msze Św. o 7.00 i 18.00. Także we wtorek Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. *Środa, 27.05. – obchodzić będziemy 15. Rocznicę Konsekracji naszego kościoła. Chcemy, aby było to dziękczynienie Panu Bogu za naszą świątynię oraz modlitwa w intencji całej naszej Parafialnej Wspólnoty: budowniczego i pierwszego proboszcza: Ks. Jana Kowalika CM, wszystkich budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Uroczyste Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00 – zapraszamy! Również w środę czci Swojego Patrona: Ks. Augustyn Konsek CM – będziemy polecać Czcigodnego Solenizanta w czasie Mszy Św. o godz. 18.00. Także w środę Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. – w kościele o godz. 19.30, można będzie również skorzystać z posługi modlitwą wstawienniczą – zapraszamy; liturgię w czasie tej Mszy Św. ubogaci chór gospel z Sieprawia. *Czwartek – obchodzić będziemy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jak w każdy czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Także w czwartek spotkanie należących do Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. *W piątek, ostatni w miesiącu – tradycyjne nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II z modlitwami o łaskę zdrowia – zapraszamy na godz. 18.00. Również w piątek o godz. 19.15 w naszym kościele koncert organowo – kameralny w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Krakowie – zapraszamy! *W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Niedziela ta kończy w archidiecezji krakowskiej okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  4. Organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej w ramach IX. Pielgrzymki Apostolatu MARGARETKA – wyjazd w sobotę, 06. czerwca o godz. 7.00. Chętne osoby prosimy o zapisywanie się w tym tygodniu w zakrystii.
  5. Polecamy – zachęcając do lektury – prasę katolicką dostępną w naszym kościele. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” obrazek z modlitwą do Świętej Rity.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu – wśród nich naszym Księżom: Ks. Janowi Franciszkowi – obchodzącemu dzisiaj rocznicę święceń, Ks. Augustynowi, który w środę czci Swojego Patrona i Ks. Adamowi, który w sobotę wspomina rocznicę święceń – składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

   Niech Boże błogosławieństwo będzie dla nas pomocą w niesieniu i okazywaniu mocy Ducha Świętego dzisiejszemu światu!