Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. zwykła – 18.01.2015

Wprowadzenie:

Jezus pyta się w dzisiejszej Ewangelii: „Czego szukacie?”. To pytanie warto usłyszeć jako skierowane do każdego i każdej z nas. Tak, abyśmy wychodząc z kościoła po Mszy św., mogli powiedzieć jak Andrzej w czytanym dziś fragmencie Ewangelii: „Znaleźliśmy Mesjasza”.

Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się, aby chrześcijanie dążyli do jedności i pojednania i byli świadkami wiary w Jezusa.

         „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj na tacę ofiary, przeznaczone na budowę organów w naszym kościele.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy śpiewem kolęd o godz. 17.30!
  2. Intencje związane z rozpoczynającym się Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan będziemy polecać w czasie sprawowanych Mszy Św. i nabożeństw w tym tygodniu.
  3. W środę, 21.01. – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy; przypada w tym dniu Dzień Babci, a w czwartek: Dzień Dziadka. Doceńmy Ich trud i poświęcenie dla nas i naszych rodzin. Postarajmy się, chociaż drobnym gestem, wyrazić naszą wdzięczność, a zwłaszcza poprzez pamięć w modlitwie i ofiarowanie Komunii Św. *W czwartek po Mszy Św. o godz. 15.30 – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.45 – zapraszamy!
  4. W przyszłą niedzielę 25.01., kiedy przypada Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła – szczególny dzień dla nas Misjonarzy: wspominamy kolejną rocznicę Założenia naszego Zgromadzenia przez Św. Wincentego a Paulo – prosimy o modlitwę o wierność Duchowi naszego Świętego Założyciela dla całego Zgromadzenia Misji. Główne Uroczystości odbędą się w naszym seminaryjnym kościele przy ul. Stradomskiej w sobotę o godz. 18.00 – zapraszamy serdecznie do udziału! Również w przyszłą niedzielę: spotkanie i Msza Św. dla Rodziców i Dzieci przygotowujących się do I. Komunii Św. w naszym kościele – o godz. 16.30 w kaplicy dolnego kościoła.
  5. W tym tygodniu (w sobotę) kończą się odwiedziny duszpasterskie – kolęda – polecamy Waszym modlitwom ten szczególny czas. Ze względu na kolędę jeszcze w tym tygodniu: od poniedziałku do piątku Msze Św. wieczorne o godz. 15.30.
  6. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za złożone dzisiaj na tacę ofiary, które będą przeznaczone na budowę organów piszczałkowych w naszej świątyni. Dziękujemy również za składne indywidualnie ofiary i nabywanie cegiełek przeznaczonych również na ten cel.
  7. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.

„Znaleźliśmy Mesjasza”, czyli Jezusa Chrystusa w Ofierze Eucharystycznej. Teraz pragniemy prosić naszego Pana, który jest Zbawicielem, aby wkroczył w codzienność naszych dni i nam błogosławił dodając potrzebnych sił w pełnieniu Jego świętej woli.