Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Adwentu – 07.12.2014

Wprowadzenie:

Adwent jest szczególnym czasem przygotowania na spotkanie z Panem Jezusem. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy wołanie Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, Jemu prostujcie ścieżki”. Nie wiemy, kiedy Pan przybędzie, ale jesteśmy wezwani do nawrócenia i radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa.

Również dzisiaj pamiętamy w naszych modlitwach o Kościele na Wschodzie, zwłaszcza w krajach byłego Związku Radzieckiego, prosząc dla naszych Sióstr i Braci w wierze o moc Ducha Św. i Boże błogosławieństwo.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj nieszpory adwentowe o godz. 17.30 w intencji Kościoła na Wschodzie, który wspieramy dzisiaj naszą modlitwą i ofiarami składanymi do puszek – za które serdeczne: „Bóg zapłać!”
  2. Odprawiamy w naszym kościele tradycyjne Msze Św. roratnie: w dni powszednie o g. 7.00, a także: we wtorek i piątek o g. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami. Msze Św. roratnie dla młodzieży w czwartki o godz. 19.30, zapraszamy gimnazjalistów (I. II. i III. klasy) w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania. Niech uczestnictwo w Roratach, pomoże nam w owocnym przeżywaniu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego. Nasze parafialne rekolekcje adwentowe rozpoczniemy za tydzień w czasie wszystkich Mszy Św., dokładny program umieszczony jest w gablotkach i na stronie internetowej parafii.
  3. W nowym tygodniu: *Jutro – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – Uroczyste Msze Św. w naszym kościele o godz.: 7.00 i 18.00. *W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św., o godz. 19.30 w dolnym kościele – zapraszamy. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę, jak wspomniano rozpoczęcie rekolekcji adwentowych w czasie wszystkich Mszy Św., także za tydzień zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30. Również za tydzień naszymi ofiarami składanymi na tacę będziemy mogli wesprzeć dzieło budowy w naszym kościele organów piszczałkowych – za każdy dar serca szczere: „Bóg zapłać!”
  5. Tradycyjnie przed świętami wystawiony jest pod chórem kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Bożym Narodzeniem nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże rodzinom i osobom ubogim i potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej, za każdy odruch serca bardzo dziękujemy!
  6. Polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką. Możemy również nabyć pod chórem: opłatki wigilijne, świece CARITAS Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kartki świąteczne oraz nasz parafialny kalendarz na Nowy Rok Pański.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim świętującym w tych dniach: Zacnym Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa zapewniając o pamięci w modlitwie.

„Przygotujcie drogę dla Pana” przez życie zgodne z wiarą, przez radosne oczekiwanie na spełnienie Bożych obietnic, przez pełne nadziei zaufanie, że Pan na pewno przyjdzie. On sam obdarza nas swym błogosławieństwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *