Ogłoszenia duszpasterskie – Środa – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok – 01.01.2014

Wprowadzenie:

Bóg Ojciec tak bardzo nas umiłował, że dał nam Swojego Syna, który stał się jednym z nas. Dokonało się to w łonie Świętej Bożej Rodzicielki, której uroczystość dzisiaj obchodzimy. W Swojej Matce daje nam Jezus wzór do naśladowania. Reprezentuje Ona całkowitą uległość wobec woli Bożej, która zaczęła się w chwili Zwiastowania, przez betlejemski żłóbek, aż po Górę Kalwarię. Dzień dzisiejszy jest również początkiem Nowego Roku Pańskiego – polecajmy go Panu za wstawiennictwem Matki Bożej.

Ogłoszenia

Kochani Siostry i Bracia! Zacni Goście! W pierwszym dniu Nowego Roku Pańskiego 2014 pragniemy, jako duszpasterze dołączyć do wszystkich składanych i nasze życzenia: niech rozpoczęty w imię Boże Nowy Rok Pański, będzie dla wszystkich szczęśliwy i zdrowy, każdy dzień niech będzie wypełniony planami i zamiarami, które z Bożą pomocą niech się zrealizują dla dobra Waszego, Waszych rodzin, Wspólnoty Parafialnej, Ojczyzny i Kościoła. Oby z Bożą pomocą udawało się pokonywać wszelkie przeciwności i słabości, a rozwijać dobro, prawdę i miłość, których źródłem jest sam Bóg. Maryja Niepokalana, niech wyprasza wszelkie potrzebne łaski i dary. Z całego serca  wszystkim – Szczęśliwego Nowego Roku – Szczęść Boże!!!

  1. Dzisiaj w naszym kościele Msze Św. według porządku niedzielnego, nie będzie nieszporów – zachęcamy do wspólnego kolędowania w naszych domach.
  2. Przed nami Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Spowiedzi Św. – rano od godz. 6.30 i pół godziny przed każdą Mszą Św. *W czwartek o godz. 15.30 Msza Św. w intencji wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych, po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.00. *W piątek odwiedzimy Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *W sobotę: rano po Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. wieczornej, o godz. 18.00 – Wieczór Jana Pawła II – zapraszamy!
  3. Odwiedziny duszpasterskie Parafian – kolędę, rozpoczniemy już jutro – 2. stycznia. Podobnie, jak w ubiegłych latach, w czasie kolędy Msze Św. wieczorne od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 15.30!!!
  4. Zapraszamy do udziału w krakowskim Orszaku Trzech Króli. To okazja do wspólnego oddania pokłonu Świętej Dziecinie i spędzenia razem tego wyjątkowego święta. Trzej królowie wraz ze swoimi dworami przejdą w barwnej procesji z Wawelu na Rynek. Ci, którzy dołączą do Orszaku, otrzymają specjalnie na tę okazję wydrukowane kolorowe korony i śpiewniki. Po drodze i przed stajenką na Rynku będziemy wspólnie kolędować. Zapraszamy całe rodziny. Orszak zbiera się w poniedziałek, 06.01. o godz. 11.00 przed Katedrą Wawelską. A w naszym kościele w Uroczystość Trzech Króli koncert kolęd w wykonaniu naszego parafialnego Chóru SALAWA z towarzyszeniem zespołu kameralnego, początek o godz. 17.00 – już dzisiaj serdecznie zapraszamy!

Nasze święte zgromadzenie już się kończy. Idźmy, i tak jak Maryja, przez wszystkie dni Nowego Roku: zachowujmy i rozważajmy w swoim sercu wszystko to, co usłyszeliśmy na tej liturgii. Przyjmijmy błogosławieństwo Boga.