Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XIX. Zwykła – 11.08.2013

Wprowadzenie:

Przedsmakiem Uczty w Niebieskim Jeruzalem jest Ofiara Eucharystyczna, w której uczestniczymy. Nich nasza wspólna modlitwa na tej Mszy Świętej będzie wspólnym dziękczynieniem Panu Bogu za Ofiarę Jezusa, która przyniosła całej ludzkości zbawienie.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – w intencji Pielgrzymów, którzy dzisiaj docierają na Jasną Górę, przed oblicze Czarnej Madonny, o 18.00 – Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA.
  2. W tym tygodniu: *Wtorek, 13.08. – Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej. Dla naszej Wspólnoty jest to dzień szczególny: przypada 22. rocznica beatyfikacji naszej Patronki: Anieli Salawy – dokonał jej podczas Pielgrzymki do Ojczyzny, w czasie Mszy Św. na krakowskim Rynku Błogosławiony Papież Jan Paweł II. Chcemy wspomnieć i uczcić to wydarzenie naszymi modlitwami – serdecznie zapraszamy! *Środa – wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego. *CzwartekUroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze Św. w naszym kościele według porządku niedzielnego, o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. W czasie Mszy Świętych błogosławieństwo wianków z ziół i kwiatów. Uroczyste Nieszpory Maryjne o godz. 17.30. *Sobotaświęto Św. Jacka, kapłana, Patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa. Waszym modlitwom polecamy świętujących w tym dniu: Księdza Jacka Piotrowskiego CM – który przez pewien czas był w naszej Wspólnocie oraz Księdza Jacka Hareńczyka CM – który w tym roku opuścił naszą Wspólnotę, a także proboszcza naszej macierzystej Wspólnoty – NMP z Lourdes – Ks. Jacka Kuziela CM.
  3. Polecamy prasę katolicką: interesujące tematy i artykuły w najnowszych – „Gościu Niedzielnym”, „Niedzieli” czy „Źródle” – zachęcamy do lektury.
  4. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i udanego wypoczynku. Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tych dniach, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech obecność Boga i Jego błogosławieństwo będzie dla nas drogowskazem w drodze do wiecznej Ojczyzny.