Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Wielkanocna – 21.04.2013

Wprowadzenie

Zgromadzeni na słuchaniu słowa Bożego i łamaniu chleba pragniemy tu i teraz uobecniać zbawcze misteria męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, prosząc jednocześnie w tę Niedzielę Dobrego Pasterza o liczne i święte powołania do służby kapłańskiej i życia konsekrowanego. Witam w naszej Wspólnocie Ks. Michała Leśniaka z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, który wygłosi Słowo Boże.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne z modlitwą o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne o godz. 17.30.
  2. Rozpoczynamy dzisiaj – w Niedzielę Dobrego Pasterza – Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, intencja ta będzie nam towarzyszyła szczególnie w czasie Mszy Św. i nabożeństw wieczornych – na które serdecznie zapraszamy.
  3. *We wtorek, 23.04. – będziemy polecać naszą Umiłowaną Ojczyznę, obchodząc Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika – Głównego Patrona Polski, zapraszamy na Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Również we wtorek o godz. 18.00 Msza Św. i spotkanie Konferencji Św. Wincentego a Paulo. *W środę spotkanie i Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.00 – w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 17.00 – zapraszamy szczególnie te Osoby, które podjęły Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Również w czwartek o godz. 19.00 spotkanie należących do Kręgów Biblijnych. Także w czwartek przypada liturgiczne święto Św. Marka, Ewangelisty. *Piątek – Msza Św. i spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji Św. o godz. 18.00.
  4. Pragniemy poinformować, że w związku ze zbliżającymi się Misjami Św. został zdemontowany Krzyż Misyjny i przekazany do odnowy i konserwacji, tak aby mógł nam towarzyszyć w czasie majowych Misji Św. – których szczegółowy plan mamy w wyłożonych pod chórem folderach, które prosimy zabrać do domów.
  5. Już dzisiaj zapraszamy na koncert naszego Chóru „Salawa” w kościele Św. Szczepana w przyszłą niedzielę o godz. 18.45 – szczegóły na plakacie.
  6. Zachęcamy, jak zawsze, do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym kościele.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, wśród nich Panu Organiście Wojciechowi i Panu Kościelnemu Jerzemu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

  Na trud głoszenia zmartwychwstałego Chrystusa w naszym codziennym życiu przyjmijmy teraz błogosławieństwo Trójjedynego Boga.