Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – III. Wielkiego Postu – 03.03.2013

Wprowadzenie:

Od kilku tygodni Kościół jest na ustach bardzo wielu osób. Piszą o nim gazety, wypowiadają się dziennikarze, ludzie rozmawiają na ten temat przy różnych okazjach, a w Internecie wyrażają różne opinie. Jesteśmy zalewani różnymi informacjami i nowinkami, nie zawsze prawdziwymi i obiektywnymi, ale nic nie może nam przysłonić naszego pierwszego i najważniejszego zadania, jakim jest modlitwa. Dlatego podejmujemy ją z wielką wiarą codziennie, a w dzisiejszej Eucharystii nasza modlitwa staje się szczególnie żarliwa i pełna miłości – módlmy się za Kościół i w Kościele, który tworzymy.

Dzisiaj naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę kościoła p.w. Św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie, Kliny – Zacisze. Bardzo serdecznie witamy Księdza Proboszcza – budowniczego kościoła, który wygłosi Słowo Boże.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  2. Jutro, w poniedziałek – Święto Św. Kazimierza – patrona archidiecezji krakowskiej. *W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – wystawienie i wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – z modlitwami o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a o godz. 18.00 Msza Św. Związku Mszalnego: za dobrodziejów i ofiarodawców oraz żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. *Piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o g. 16.45, dla dorosłych o godz.: 9.00 i 18.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 19.30.
  3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  4. W imieniu Krajowego Funduszu Misyjnego serdeczne: „Bóg zapłać!” za złożone przed tygodniem ofiary na pomoc misjom i misjonarzom – zebrano i przekazano: 2850 zł.
  5. Księdzu Proboszczowi z parafii Św. Rafała Kalinowskiego – „Bóg zapłać!” za wygłoszone Słowo Boże, a całej tamtejszej Wspólnocie Parafialnej: „Szczęść Boże!” przy wznoszeniu Kościoła – tego duchowego i materialnego!
  6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Branki Wielkanocne za znakiem „CARITAS”, kartki świąteczne, palmy i dobre książki – które są dziełem pomoc dla najuboższych.   Wystawiony jest również pod chórem kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Świętami zostaną przekazane osobom i rodzinom potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej.
  7. Wszystkich Jubilatów i Solenizantów, tego tygodnia, zapewniamy o życzliwej pamięci w modlitwie.

Posileni Sakramentem zbawienia idźmy w codzienne życie, niech błogosławieństwo Boga umocni naszą wiarę w Tego, który oddał za nas życie na drzewie krzyża, tylko dlatego, abyśmy my mieli życie, które nigdy się nie kończy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *